شما اینجا هستید | 

استفاده از تابلو نقاشی در طراحی دکوراسیون داخلی و معماری

69
1
0
دکوراسیون داخلی,تابلو,سازانو

 

شاید در نگاه اول فکر کنید استفاده از تابلو نقاشی نمی تواند در منزل جایگاه مهمی داشته باشد یا می توان بجای آن از وسایل دیگر استفاده کرد اما باید بدانیم که استفاده از قاب و تابلو نقاشی می توانند سبب زیباتر و جذاب تر شدن فضای درون اتاق و خانه شوند و همچنین می توانند سبب شوند تا فضای هنری در خانه حاکم شود.

 

امروزه شاهد تغییرات زیادی در هنر هستیم.تغییرات و دگرگونی هایی که از اواسط قرن نوزدهم ایجاد شده و سبک های مختلفی را به خود راه داده است.در اینجا با تحولی به نام هنر مدرن رو به رو هستیم.مدرن ومدرنیسم که در دوران رنسانس به معنای باستان و ملهم یونان باستان بوده اما در عصر روشنگری معنایی در مقابل سنت و بهتر زیستن شد و نماد دورانی است که مسائل دنیوی و دینی را از هم تفکیک میکند که همچنین بر مسائل سیاسی,اجتماعی ,اقتصادی,فرهنگی,هنری,فلسفی و ... تاثیر می گذارد.خیلی ها بر این باورند که هنر مدرنیسم برای رهایی از قید و بندهای هنر کلاسیک و قوانین آن و آزاد سازی ذهن هنرمند از چهارچوب تقلید است تا بتواند آنچه را که در افکار خود می بیند وبرداشتی که از طبیعت دارد را بازگو کند.

 

 

دکوراسیون داخلی,تابلو,سازانو

 

 

معماری

  هنر معماری به دور از تاثیر مدرنیسم نبوده است.تقریبا در سال 1927 با ایجاد نمایشگاهی با عنوان "سکونتگاه" جنبش مدرن این قضیه را روشن کرد که هم اکنون و با ورود به عرصه ی جدیدی در جهان, معماری دیگر نمی توند مانند گذشته باشد و ساختمان ها باید شکل جدیدی به خود بگیرند.به همین دلیل مهم هنرمندان بر این شدند تا در معماری هم ابزار و مصالح و نحوه ی کار را تغییر دهند.

از شیوه های معماری مدرن می توان سبک بین المللی,آرت دکور,معماری آلی و سبک چمنزار را نام برد.همچنین سبک های مختلفی در غرب وجود داشته است.

 

دکوراسیون داخلی,تابلو,سازانو

 

حجم

   قرن بیستم مجالی برای خلق ایده های جدید با متریالی جدید بود.پیکرتراشی هم در این دوره شکل تازه ای به خود گرفت, به جای ساخت بدن انسان به ایجاد احساسات و حالات درونی هنرمند منجر شد و از ابزار جدیدی مانند فولاد ذوب شده, پلاستیک, کرم, چوب, جعبه  و... استفاده شد.از فلز و پلاستیک بیشتر برای ایجاد کنتراست بود.

 

در این دوره هنرمندان سعی کردند که از حالت رئالیسم خارج شده و بیشتر به فضا و فضا سازی روی بیاورند.ویلهم لمبراک , کنستانتیک برانکوسی , جک لیپچیز , گونزالز , پابلو پیکاسو, آمادئو مودیلیانی ... از جمله مجسمه سازان این دوره اند.

 

پابلو پیکاسو متوجه شده بود که اجسام در طبیعت دارای فرم و شکل ساده ای نیستند و پیچیدگی هایی در آن ها دیده می شود و بیشتر هم به صورت اشکال هندسی هستند.از همینجا بود که سبک کوبیسم (حجم گرایی ) به وجود آمد.

 

هنرمندان قرن 20 و 21 به دنبال ساده گرایی بودند, البته از آثار بدوی و حتی مجسمه های بومی خودشان و همچنین مجسمه های آفریقایی هم الهام می گرفتند و به خوبی توانستند آثار حجمی زیبا و قابل تاملی بسازند.

 

هم ترین رهاورد و تغییرات , توجه به مجسمه و نشان دادن آن و ماهیتش به عنوان یک اثر هنری بود نه یک شخصیت تاریخی و مهم.

 

استفاده از تابلوهای نقاشی در طراحی دکوراسیون منزل ، همانطور که پیش تر نیز بیان کردیم سبب افزایش زیبایی خانه می شود.زمانی که شما از یک تابلو نقاشی مدرن در منزلتان استفاده می کنید ناخودآگاه نگاه ها را به آن نقطه جلب نموده اید و هرمهمان به محض ورود به منزل به نقاشی نگاه می کند.

 

البته دقت کنید که تابلو نقاشی را استفاده نمایید که سبب برهم زدن تعادل در طراحی دکواسیون نشود به بیانی دیگر یعنی تابلویی را انتخاب نمایید که نه زیادی از حد هیجان انگیز باشد و نه زیادی از حد بی روح و مرده به نظر آید.

 

نقاشی های مدرن می توانند سبب دگرگونی فضای خسته کننده خانه باشند و برای همگان لذتی را به دنبال داشته باشند.

 

 

دکوراسیون داخلی,تابلو,سازانو

 

جای تابلو نقاشی روی سقف نیست!

 

خیلی از افراد علاقه دارند تابلو را در نزدیکی سقف به دیوار بکوبند درصورتی‌که کاملا اشتباه است. نقطه مرکزی نقاشی باید در ارتفاع چشم‌تان و حدود ۱۵۰ تا ۱۷۰ سانتی‌متر بالای سطح زمین قرار بگیرد. اگر سقف کوتاهی دارید، این  قانون تغییر می‌کند. در این صورت ارتفاع دیوار را به چهار بخش تقسیم کرده و تابلو را در یک‌چهارم بالایی نصب کنید.

 

تابلوهایی که بالای مبلمان قرار می‌گیرند، فارغ از هر قانونی باید ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر از سطح مبل فاصله داشته باشند و اندازه تابلو هم باید دوسوم مبل باشد.

 

سخن آخر درباره انتخاب بهترین تابلو!

 

به‌عنوان پیشنهاد نهایی توصیه می‌کنیم از نصب تابلوهایی با رنگ‌های تیره که انرژی کمتری دارند، صحنه‌های جنگ یا نبرد، پرتره‌هایی با چهره افسرده و غم‌زده، صحنه‌های خشمگین حیات‌وحش و تصاویر ناراحت‌کننده، کثیف، فقر و ظلم پرهیز کنید.

 

این روزها به راحتی می توانید تصویر دلخواه خود را بر روی بوم های مختلف داشته باشید و دکوراسیون منزل تان را با آن ها زینت ببخشید.