شما اینجا هستید | 

نقش پرده در خانه و دکوراسیون داخلی

80
2
0
پرده,دکوراسیون,سازانو

 

بیشتر از هر عامل دیگری، پنجره‌ها در بیان معماری منازل موثر هستند. پنجره‌های یک خانه می‌توانند در اشکال مختلف باشند: بلند، باریک و وسیع و حتی یک آرک در بالا سر داشته باشند. یک تزئین مناسب برای پنجره‌ها می‌تواند زیبایی‌های یک اتاق را چند برابر افزایش دهد. یک پرده مناسب قادر است یک اتاق بی‌روح را به مکانی آرامش‌بخش و روح‌پرور تبدیل کند. همچنین عاملی برای کنترل گرما و سرما و نور باشد. پرده‌ها جذاب‌ترین نقطه دید در یک اتاق هستند. بعضی از پنجره‌ها به خودی خود بسیار زیبا بوده و بنابراین پرده‌ها و تزئینات آن باید مکمل این زیبایی باشند، نه پوشاننده آن!

 

پرده ها در نگاه اولیه مخاطب به فضا تاثیر زیادی دارند.انتخاب یک پرده زیبا,می تواند حس یک اتاق را کاملا تغییر داده و آن فضا را جذاب تر جلوه دهد.هنگامی که پرده ای در تناسبی صحیح با مبلمان اتاق انتخاب می شود,عناصر دکراتیو فضا بیشتر به چشم می آیند.درتضاد با رنگ دیوار می توان رنگ مبلمان را متناسب با رنگ پرده ها انتخاب نمود.

 

 

پرده,دکوراسیون,سازانو

 

 

پنجره‌های شما چه معمولی، چه زیبا و یا کاربردی، عامل بسیار مهمی در بیان سلیقه و معماری هر ساختمان می‌باشند. هنگامی که کسی برای بار اول وارد اتاقی می‌شود چشمانش بی‌اراده به سمت پنجره‌ها کشیده می‌شوند، صرف نظر از اینکه پوشش پنجره‌ها از پرده سنتی، کرکره، پارچه‌ای و یا حتی گیاهان زنده باشند. در اینجا اولین کاری که باید کرد نگاه دقیق به پنجره‌های خالی و پیدا کردن نقاط ضعف و قوت آن است. در هر خانه پنجره‌های متعددی در ابعاد و به اشکال مختلفی وجود دارند که هر یک باید با پرده‌ای متناسب با ویژگی‌های خاص خود پوشانده شوند. هنگامی که قصد دارید پرده‌ای برای یک پنجره انتخاب کنید باید مدلی را برگزینید که هم به لحاظ زیبایی و هم از نظر کاربردی برای آن پنجره و دکوراسیون اطرافش مناسب باشد.

 

مدل پنجره خود یکی از عوامل متعددی است که در انتخاب پرده باید در نظر داشت. انتخاب پرده نقش به سزایی در دکوراسیون داخلی منزل داشته است . انتخاب پرده معیارهایی دارد از جمله : جنس ، رنگ ، طرح و اینکه پرده برای چه مکانی قرار است انتخاب شود . 

 

پرده,دکوراسیون,سازانو

 

 

همانطور که می دانید طراحی دکوراسیون داخلی به سلیقه و ذوق شما بستگی دارد.انتخاب رنگ های روشن بی شک خانه را بزرگتر از آنچه که هست نشان میدهد.

 

حال اینکه پرده برای کدام قسمت خانه انتخاب شود جای بحث دارد .پرده ی مناسب آشپزخانه بی شک باید جنسی داشته باشد که طی دفعات شستوشو حالت خودش را از دست ندهد . چرا که آشپزخانه به دلیل داشتن ذرات معلق بیشتر قاعدتا زودتر و بیشتر از پرده های دیگر کثیف میشود .

 

پرده,دکوراسیون,سازانو


و مسئله که امروزه همه با آن درگیر هستند کوچک بودن فضا ست اگر شماهم از آن دسته هستید از پرده هی ضخیم  برای آشپزخانه استفاده نکنید چون این پرده ها باعث کوچک تر نشان دادن فضا می شوند. و همچنین سعی کنید از پردهی سبک برای آشپزخانه استفاده کنید که شستشوی راحتی داشته باشند.