شما اینجا هستید | 

نحوه انتخاب پرده و جنس آن برای منزل و دکوراسیون داخلی

78
2
0
غرفه نمایشگاه,طراحی,سازانو

 

پرده در چیدمان خانه های ایرانی نقش پررنگی دارد. پرده ها می توانند جلوه هایی از رنگ و زیبایی را در خانه شما به نمایش بگذارند و چیدمان آن را تحت تاثیر قرار دهند. حتما می دانید که یکی از ارکان ساخت هر خانه ای وجود پنجره است و پنجره ها می توانند بخشی از زیبایی هر خانه را تامین کنند.

 

در میان تمام عناصر دکوراسیون، پرده‌ها بیشترین فرصت را برای خودنمایی پارچه در دکوراسیون  داخلی منزل به وجود می‌آورند. پارچه‌ها در قالب پرده‌‌های آویخته با چین‌های زیبا در سطحی وسیع خود را به نمایش می‌گذارند. نور ورودی که از پشت پارچه پرده به داخل می‌تابد نقش مهمی در جلوه پارچه پرده دارد. لایه‌های پارچه‌ که به عنوان پرده‌ روی هم قرار می‌گیرند، کامل کننده یکدیگر هستند. به‌خصوص زمانی که پارچه‌هایی با رنگ‌های قوی و تیره‌ از پشت پارچه‌های شفاف و ملایم جلوه‌ای مات و کدر به خود می‌گیرند.

 

 

غرفه نمایشگاه,طراحی,سازانو

 

پارچه‌های موسلین یا سیلک شفافیت خاصی دارند و به‌خوبی نور را از خود عبود می‌دهند و بهترین گزینه برای قرار گرفتن در مجاورت پارچه‌های کدر با بافت‌ متراکم هستند.. برای مثال تنها با ایجاد حاشیه‌ روی پارچه‌ای ساده، آن را به پارچه‌ای منحصر به فرد تبدیل کنید و به عنوان پرده در دکوراسیون  داخلی منزل  خود استفاده کنید.

 

ترکیب پارچه‌هایی که شما برای دکوراسیون پنجره به کار می برید، باید با سبک اتاقی که پنجره در آن قرار دارد، متناسب باشد. برای مثال برای خانه‌ای با سقف بلند و پنجره‌های قدی، از پرده‌ای قدی از سقف تا زمین با پارچه‌هایی دارای بافت‌های سنگین و با شکوه به همراه لوازم تزئینی چشم‌گیر استفاده کنید. همچنین برای پنجره‌ یک آپارتمان مدرن، از پرده‌‌ای ساده بهره برید

 

در گذشته از پرده تنها به‌عنوان عنصری برای حفظ حریم خانه و مهار کردن نور ورودی به داخل استفاده می‌شد، اما امروزه علاوه بر آن، یکی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی منزل نیز محسوب می‌شود.

 

 

پرده,دکوراسیون,سازانو

 

 

پرده ساده و کرم رنگ پنبه‌ای، به‌خوبی سبب شده تا بافت‌های متنوعی که در اتاق وجود دارند از قبیل سنگ، شیشه و آجر، به‌صورت برجسته خودنمایی کنند. ارتفاع بلند پرده، فضا را بلند و دلباز جلوه داده است.همچنین این پرده‌ها سبکی کلاسیک دارد که بسیار شیک است.

انواع مدل‌ های پرده‌ ای مخصوص فضای داخلی مانند کرکره‌ ای، رومن و یا مدل‌ های دراپه و والان‌ دار به‌ عنوان امضا و نشانه‌ ای خاص از سبک کل خانه محسوب می‌شوند. به‌علاوه آن ها به‌نوعی خانه شما را در برابر صداهای اضافه عایق‌ کاری می‌ کنند.
متخصصان در زمینه طراحی پرده به شما کمک می‌ کنند که گزینه‌ ای ایده‌ آل برای دکوراسیون پرده خانه خود بیابید. برخی از آن ها نیز از مهارت‌ های طراحان داخلی کمک می‌ گیرند تا مطمئن شوند که پرده‌ ها کاملا با سبک آرایه‌ گری در خانه، تناسب کامل دارد. 

 

اگر شما به دنبال مدلی ساده و مقاوم هستید که با بیش تر فضاهای دکوراسیون‌ ها هماهنگ می‌شود باید بگوییم که والان‌ دار ساده و کرکره‌ ای به علت دوام و سبکشان بیش ترین محبوبیت را دارند. اگر دارای فضای کوچکی هستید و پرده‌ای جا گیر نمی‌خواهید توصیه ما به شما پرده‌ های رومن و یا کرکره غلتکی خواهد بود. اگر پنجره‌های شما سرتاسری و خیلی بلند است کرکره‌های عمودی را امتحان کنید.