شما اینجا هستید | 

نقش آکواریوم در طراحی ها

102
1
0
نقش آکواریوم در طراحی ها

 

 

تعریف کلی طراحی داخلی، علم چیدمان کلیه اجزا و وسال داخلی ک فضا که ممکن است مسکون، تجاری، اداری و یا ... با هدف ایجاد راحتی و آرامش بیشتر برای استفاده از آن محیط می باشد.

 


بسیاری از افراد علاقمند سالها به کسب تجربه و مطالعه در زمینه این علم می پردازند.

 


یک طراح داخلی هنگامی که میخواهد برای فضا طراحی دکور کند به جزئیات زیادی برای ایجاد یک محیط کارآمد فکر میکند. معمولا تمام مواردی که طراح در ذهن خود برای تکمیل پروژه مرور می کند در یکی از قالبهای زیر خلاصه می شود:

 

 

ـ انتخاب مبلمان مناسب و کاربردی 


ـ استفاده از رنگ و طراحیهای خلاقانه 


ـ نورپردازی طبیعی یا مصنوعی و مکان یابی صحیح پنجره ها 


ـ افزودن تجملات مقرون به صرفه کلاسیک یا مدرن 


ـ بهره گیری از موارد خاص و لوکس دکوری و ترجیحا کم تکرار در کارهای قبلی 


ـ قرار دادن گل یا موارد طبیعی در دکور

 
ـ مشخص نمودن نقاط محوری و عطف در محیط 


ـ اجرای بهترین کف و سقف در فضای طراحی 


ـ ایجاد فضاهای کاربردی به کمک دیوارهای جداکننده 

 

 

نقش آکواریوم در طراحی ها

 

 

آکواریم یکی از کمیاب ترین و منحصر بفردترین عناصر دکوراسیون می باشد که در همه جا می تواند توجه همه را به خود کند، استفاده از یک دکور زنده و در عین حال تجملی که با قیمتی مقرون به صرفه اجرا می شود می تواند محیط را دلنشین تر نماید. با استفاده از نورپردازی می توان نور را در قالب یک دکور زیبا و کم تکرار به محیط داد. همچنین استفاده از آکواریوم به عنوان دیوار جداکننده یکی از کارهای هوشمندانه و منحصر به فرد در اجرای طراحی داخلی که همراه رنگ و درواقع دکوری زنده، می باشد. استفاده از آکواریوم در کف یا سقف کم نظیر می باشد.

 

 
استفاده از آکواریوم در طراحی داخلی باعث ایجاد تنوع شده و شما می توانید به جای اینکه هر سال ویترین یا کمدتان را عوض کنید به جای آن از عوض کردن ماهیها و اکوسیستم با توجه به سلایقتان کنید و تنوع ایجاد کنید و از فضای منزل یا فضای محل کارتان با استفاده از یک دکور زنده، لذت ببرید. 

 

کواریوم یک قسمت کوچک و زنده از اقیانوس های بی پایان را به نمایش میگذارد و آرامشی سحرانگیز در فضای خانه ایجاد میکند. سفر به اعماق دریا شگفت انگیز و رویایی ست و یکی از سفرهایی ست که همواره آرزوی افراد بوده است. شما میتوانید با قرار دادن یک آکواریوم در فضای خانه تکه ای از اقیانوس را در معرض نمایش بگذارید و از زیبایی آن لذت ببرید. آکواریوم از مهمترین عناصر زیباسازی فضا محسوب میشود و در واقع تابلویی زنده و واقعی از حرکت ماهیان در آب میباشد.

 

 

با استفاده از این عنصر دکوراتیو یونیک میتوان زیبایی و آرامش را به فضای منزل وارد کرد و تغییر و تحول بی نظیری در دکوراسیون خانه ایجاد نمود. آکواریوم را میتوان در هر فضایی از خانه قرار داد اما برای ایجاد تاثیر بیشتر آن را در مکانی قرار دهید که زیبایی چشم گیری داشته باشد. برخی از قسمت های خانه به نحوی طراحی شده اند که زیبایی آکواریوم را دوچندان میکنند و برخی مکان های دیگر به دلیل اینکه بیشتر در معرض دید هستند بهترین مکان برای تعبیه آکواریوم محسوب میشوند

 

 

 

 

آکواریوم زیرمیزی


آکواریوم های زیر میزی در زیر سطحی از شیشه یا چوب قرار قرار گرفته اند و به عنوان یک میز مجزا میتوانید از آنها استفاده کنید و روی آنها وسایل مورد نیاز یا تزئینی بچینید. این نوع آکواریوم علاوه بر زیبایی بی نظیری که به دکوراسیون داخلی میدهند حسی سرشار از آرامش به ساکنین منزل منتقل میکند. آکواریوم زیرمیزی را میتوان در هر مکانی از خانه تعبیه نمود از جمله اتاق نشیمن, اتاق خواب, جزیره آشپزخانه و … .

 

 

آکواریوم دیواری

 

این نوع آکواریوم در ابعاد مختلف در داخل دیوار تعبیه میشوند, در واقع آنها بخشی از دیوار محسوب میشوند. آکواریوم های دیواری به دلیل ابعاد بزرگی که دارند نمایی زنده تر و واقعی تر از اقیانوس را به نمایش میگذارند و جذابیت و زیبایی بی نظیری در طراحی داخلی ایجاد میکنند.

 


آکواریوم بین کابینتی

 

آکواریوم بین کابینتی برای پر کردن فضای بین کابینت های بالایی و پایینی آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرد. وجود این عنصر دکوراتیو در فضای آشپزخانه ایده ای بسیار خلاقانه و جذاب برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه به شمار میرود.

 


آکواریوم به عنوان پارتیشن

 

پارتیشن بندی به معنای تفکیک و جداسازی فضاهای مختلف خانه است. در طراحی داخلی به سبک مدرن به جای دیوار از پارتیشن بندی با پارتیشن های متفاوت از جنس چوب, پی وی سی و شیشه استفاده میشود. پارتیشن بندی را میتوان با آکواریوم نیز انجام داد و به جای استفاده از پارتیشن بندی  با متریال های ذکر شده, از آکواریوم استفاده نمود. آکواریوم علاوه بر ایجاد زیبایی میتواند نقش یک حائل را بین مکان های مختلف خانه ایفا کند

 

 

گردآوری :سازانو//منبع ساختمانچی