شما اینجا هستید | 

زیر دوشی و کاربردهای آن در حمام

151
2
0
زیر دوشی,باداب,سازانو

 

رعایت اصول بهداشتی در مکانی بنام سرویش بهداشتی مسئله ای است که برای تمامی افراد بسیار حائز اهمیت است. در دنیای امروز که بیشتر خانه ها فرم آپارتمانی گرفته اند و در بسیاری از این آپارتمان ها سرویس بهداشتی و حمام در یک فضای مشترک کنار یکدیگر جانمایی میشوند. این اتفاق در مورد مکانی که حتی نام آن هم بهداشت را به یدک میکشد یک معضل محسوب میشود. در یک همچین شرایطی راه چاره برای رعایت اصول بهداشتی و همچنین حفظ زیبایی و دکوراسیون سرویس بهداشتی، تا حد امکان تفکیک آبریز و محدوده کف سرویس بهداشتی و حمام است. 


سرویس های بهداشتی از جمله مهمترین قسمت های یک خانه به حساب می آیند که متاسفانه به جهت محدودیت های موجود در وسعت آپارتمان های کوچک امروزی، مورد کم توجهی سازندگان و در واقع مهندسین نقشه کش قرار گرفته اند به گونه ای که در مرحله کشیدن پلان ساختمان معمولا آخرین و کوچکترین فضای موجود به این سرویس ها شامل حمام و دستشویی و توالت اختصاص می یابد.

 

حال آنکه به عنوان مثال یک حمام، تنها فضایی برای شستشو و حفظ بهداشت نیست بلکه از آنجا که آب عاملی موثر جهت تمدد اعصاب است، حضور در این فضا و تماس بدن با آب، خود سبب ایجاد آرامش روحی نیز می شود. حال تصور کنید اگر به جهت یک نقشه کشی نامناسب برای این محیط، اهالی خانه به هنگام استحمام همواره با موانع مختلف موجود در فضا برخورد کرده و از فضای کافی حتی برای اعمال عادی شستشو بهره مند نباشند، چه میزان به لحاظ روحی نیز تحت فشار خواهند بود.

 

زیردوشی، ابعادی کوچک اما جایگزینی بزرگ برای وان حمام رعایت اصول بهداشتی در مکانی بنام سرویش بهداشتی مسئله ای است که برای تمامی افراد بسیار حائز اهمیت است. در دنیای امروز که بیشتر خانه ها فرم آپارتمانی گرفته اند و در بسیاری از این آپارتمان ها سرویس بهداشتی و حمام در یک فضای مشترک کنار یکدیگر جانمایی میشوند. این اتفاق در مورد مکانی که حتی نام آن هم بهداشت را به یدک میکشد یک معضل محسوب میشود. در یک همچین شرایطی راه چاره برای رعایت اصول بهداشتی و همچنین حفظ زیبایی و دکوراسیون سرویس بهداشتی، تا حد امکان تفکیک آبریز و محدوده کف سرویس بهداشتی و حمام است. 

 

 

Under the shower

 

 

زیردوشی، ابعادی کوچک اما جایگزینی بزرگ برای وان حمام


رعایت اصول بهداشتی در مکانی بنام سرویش بهداشتی مسئله ای است که  برای تمامی افراد بسیار حائز اهمیت است. در دنیای امروز که بیشتر خانه ها فرم آپارتمانی گرفته اند و عملا فضای زندگی در خانه ها محدودتر شده است، متناسبا همه بخشهای خانه از جمله سرویس بهداشتی هم در ابعاد کوچکتری از گذشته ساخته میشوند و حتی در بسیاری از موارد در یک فضای مشترک کنار حمام جانمایی میشود. این اتفاق در مورد مکانی که حتی نام آن هم بهداشت را به یدک میکشد یک معضل محسوب میشود. در یک همچین شرایطی راه چاره برای رعایت اصول بهداشتی و همچنین حفظ زیبایی و دکوراسیون سرویس بهداشتی، تا حد امکان تفکیک آبریز و محدوده کف سرویس بهداشتی و حمام است.

 
اگر قصد دارید در سرویس بهداشتی و حمام خود از رنگ بندی خاص و ایجاد تم رنگ استفاده کنید خیلی نگران نباشید. تنوع رنگ زیر دوشی ها شاید کامل و زیاد نباشد، اما قابل قبول است و این کالا در بیشتر تم های رنگی قابل دسترس است. اما در کل، این محصول با توجه به متریال و ساختارش از رنگ بندی کاملی برخوردار نیست. در بازار این محصول، به دنبال رنگ ویژه ای نباشید، اگر در بازه ی رنگ مورد نظرتان محصولی را یافتید، اکتفا کنید. همین که شما بتوانید تم رنگی مورد نظرتان را پیدا کنید کفایت می کند.از آنجایی که کف سازی سرویس بهداشتی و حمام دارای شیب بندی است، شما هم بهتر است زیر دوشی را در راستای شیب محل نصب، نصب نمایید


زیر دوشی ها از اجزا و تجهیزات جانبی حمام و سرویس بهداشتی هستند که نقطه ی مشترکی از کاربرد و دکوراسیون را در فضای سرویس بهداشتی شما به ارمغان می آوردند. زیر دوشی ها به تنهایی و در کنار خرید پارتیشن های حمام کاربرد دارند و در حمام شما به راحتی جای خود را پیدا خواهند کرد. زیر دوشی ها علاوه بر مشخص کردن فضای استحمام می توانند جایگزین کوچکی برای وان های حمام باشند و هم چنین دکوراسیون حمام شما را با هزینه ی کمتری نسبت به خرید وان حمام ارتقا خواهند بخشید.

 

 

Under the shower

 

انواع مختلفی از زیر دوشی ها در اندازه ها و انواع مختلف را بر اساس سلیقه و فضای سرویس بهداشتی تان می توانید مناسب ترین محصول را با بهترین کیفیت خریداری و نصب کنید.

 

ابعاد محصول را حتما درنظر بگیرید چرا که یکی از اصلی ترین دلایل ما برای انتخاب زیردوشی محدودیت فضا بود پس ابعاد بسیار مهم است. عمق زیر دوشی هم درنظر داشته باشید چرا که ممکن است محدودیت جایگذاری داشته باشید. اگر زیردوشی توکار باشد ممکن است از کف تمام شده ساختمان محدودیت داشته باشید و اگر هم نوع نصبش روی کار و با پایه و شاسی فلزی باشد ممکن است از لحاظ ارتفاع محدودیت داشته باشید.

 

در مجموع شاید یک زیر دوشی بتواند بخش عمده از مشکلات سرویس بهداشتی های مشترک با حمام را حل کند.