شما اینجا هستید | 

کاربرد و نحوه استفاده آینه در دکوراسیون داخلی

90
1
0
دکوراسیون داخلی,آینه,سازانو

 

استفاده از آینه در دکوراسیون منزل امروزه بنوعی کار هنری تبدیل شده است زیرا آینه ها می توانند فضای دکور را بسیار خاص نشان داده و حسابی کلاس کار را بالا ببرند. آینه های تمام قد، آینه های گرد، دایره ای، آینه های بیش از اندازه بزرگ و هر مدل دیگری امروزه تبدیل به عنصری مهم در طراحی داخلی شده اند تا جایی که بعنوان نقطه کانونی نیز در دکوراسیون بکار می روند. آینه ها ساده هستند اما سادگی آینه باعث نمی شود نحوه قرار دادن صحیح آن در دکوراسیون داخلی نیز ساده و  پیش پا افتاده باشد. در حقیقت خیلی ها مرتکب این اشتباه شده و آینه یا آینه های خود را خیلی بد قرار می دهند.

 

این روزها آینه نه تنها به عنوان یک عنصر کاربردی بلکه به عنوان یکی از عناصر مهم و تاثیر گذار دکوراسیونی است به گونه ای که هیچ فردی را نمی شناسیم که روزانه حداقل یک بار مقابل آینه قرار نگیرد.

 

 

دکوراسیون داخلی,آینه,سازانو

 

اگر با مفهوم نکته کانونی آشنایی داشته باشید یکی از بهترین روش ها برای بکار بردن آینه در کوراسیون داخلی همین روش است. وقتی به اتاقی وارد می شوید، اولین چیزی که به چشم تان می خورد همان نقطه کانونی اتاق است. این نقطه می تواند یک دکوری جذاب و لوکس باشد یا یک دیوار خالی و بدون استفاده. در نتیجه با شناسایی این نقطه می توانید یک آینه با طراحی شیک و لوکس را در آن قرار داده و باقی مبلمان اتاق را براساس همین نقطه کانونی بچینید.

 

اگر آینه در جای درست استفاده شود، نور بیشتری در اتاق فراهم می کند و حس روشنی و جاداری بیشتری می دهد. آینه بهترین دوست دکوراتورها است و دلیل خوبی هم دارد. آینه ای که در جای درست و مناسبی نصب شود، بیشتر نور طبیعی را برای اتاق فراهم می کند و دید را افزایش می دهد. فضاهای کوچک را باز می کند و به دکور سرزندگی و عمق می دهد.

 

 آینه دیواری پشت کمد. با قرار دادن آینه سقف تا کف کنار دیوار این حالت را ایجاد می کنید که گویی فضای بیشتری پشت آن قرار دارد. این تکنیک برای آپارتمان های کوچک مناسب است.

 

 

دکوراسیون داخلی,آینه,سازانو

 

قرار دادن آینه کنار پنجره. با قرار دادن آینه بزرگی درست کنار پنجره، نور و دید را برایتان افزایش می دهد. انعکاس منظره های زیبا چیز ایده آلی است، ولی قرار دادن آینه کنار پنجره، نور بیشتری هم برای اتاق فراهم می کند.

 

 

دکوراسیون داخلی,آینه,سازانو

 

آینه گرد بالای روشویی. می توانید از آینه هایی به شکل های مختلف بالای روشویی استفاده کنید، ولی آینه گرد چیز دیگری است و حالت خطوط راست و زوایای تیز کابینت و روشویی را می شکند.

 

در دکوراسیون مهم است که آینه ها را به صورت رندوم هر کجا که دلمان خواست نصب نکنیم، آینه ها زمانی بالاترین فایده را خواهند داشت که یک چیزی را منعکس کنند. این چیز می تواند یک منظره زیبا، یک اثر هنری یا نوری باشد که از پنجره به داخل خانه می آید. همچنین می توانید از آینه بعنوان وسیله ای برای بازتاب نور شمع، لوستر و لامپ سقفی یا دیواری نیز استفاده کنید. بنابراین همه چیز به جای قرار گیری آینه بستگی دارد و باید در این زمینه با برنامه جلو بروید.