شما اینجا هستید | 

رابطه آینه و فنگ شویی در دکوراسیون خانه

73
1
0
آینه و فنگ شویی,سازانو

 

در فنگ شویی از آیینه ها به عنوان راه کارهای اساسی بسیار استفاده می شود.لیلیان تو یکی از بزگترین اساتید فنگ شویی در جهان است که سالها در زمینه آینه ها و تاثیرشان تحقیق کرده است.

 

جای مناسب برای آینه ها می تواند انرژی مفیدی به بخش خاص خانه یا محل کار شما بدهد. از آنجا که آینه ها انرژی عنصر فنگ شویی آب را وارد خانه می کنند، بعنوان درمانی موثر در نواحی ای که بیشتر از این عنصر سود می برند، بکار برده می شوند. این یعنی می توان آزادانه از آینه در نواحی شرق (سلامت)، جنوب شرق (پول) و شمال (شغل) استفاده کرد.

 

 

آینه و فنگ شویی,سازانو

 

آینه ها نباید روی زمین باشند طوری که برای دیدن خودتان مجبور به خم شدن باشید. تصویری که یک آینه از شما می سازد باید کامل باشد. پس اگر سرتان در آینه جا نمی شود یعنی از نظر اصول فنگ شویی خرید مناسبی نداشته اید یا محل خوبی را برای قرار دادن آینه دلخواه تان انتخاب نکرده اید. آینه باید آن قدر در ارتفاع باشد که برای دیدن خودتان نه نیازی به خم شدن باشد نه روی نوک پا ایستادن.


محل قرار گرفتن آینه در هر کدام از ضلع های خانه هم قاعده جالبی دارد. چینی ها معتقدند آینه ای که به ضلع شمالی خانه نصب می شود برای صاحبش کار و بار خوب به ارمغان می آورد، آینه ای که در ضلع شرقی قرار می گیرد سلامتی و آینه جنوب شرقی هم مال و منال زیاد همراه دارد.

 

ین وسط باید حواس تان باشد اگر به دنبال خوشنامی و خوش شانسی هستید آینه را در ضلع جنوبی خانه نصب نکنید. طبق اصول فنگ شویی گوشه جنوبی خانه ها انرژی آتش دارد که با انرژی آب آینه ها جور در نمی آید. بنابراین آینه های تان را هر جایی وصل کنید غیر از ضلع جنوبی خانه. آینه کاری سقف را هم بی خیال شوید که اصلا در فنگ شویی قبولش ندارند!


استفاده توانمند بعدی از آینه ها، جذب انرژی مفید است، که در فنگ شویی، شنگ چی (Sheng Chi) نام دارد. بعنوان مثال آینه ای که به شکلی قرار داده شده که نمای زیبایی را از باغ منعکس می کند، این انرژی خوب را به فضای شما جذب خواهد کرد. آینه ها همچنین برای بزرگ نشان دادن یک محیط و ایجاد نور بیشتر بکار می روند. بعلاوه، از آنجا که آینه ها نمایش عالی برای عنصر آب هستند، آنها انرژی تازگی و آرامش را به هر محیطی می دهند. بنابراین، اگر متوجه شدید که انرژی خانه شما خیلی سردرگم است، چند آینه قرار دهید تا انرژی خانه تجدید شود.

 

 

آینه و فنگ شویی,سازانو

 

 

سه نوع آینه در فنگ شویی بکار می رود:


1- آینه های معمولی که توسط شکل (بیضی، گرد، مربعی) و جنس فریم (چوب ، فلز و ...) مشخص می شوند. بعنوان مثال، یک آینه گرد در یک فریم برگ شکل طلایی رنگ، می تواند درمان ثروت و فراوانی خوبی در فنگ شویی باشد و در منطقه فنگ شویی پول در خانه یا محل کار شما بخوبی کار خواهد کرد.

 

2- آینه های مقعر: در فنگ شویی، آینه های باگوآ مقعر عمدتا در بیرون بکار می روند. آینه ها یک انعکاس بالا به پایین و متراکم ایجاد می کنند.


3- آینه های محدب: کیفیت محافظتی داشته و بعنوان یک چشم مراقب عمل می کنند. عمدتا در فنگ شویی در بیرون بکار می روند، اگرچه می توان در داخل هم از آنها استفاده کرد، بویژه اگر قاب زیبایی داشته باشند. آینه باگوآ یک نوع خاص از درمان فنگ شویی است که نباید درون خانه بکار رود.

 

بهترین نواحی فنگ شویی که می توان در آن آینه داشت:

 

شرق (سلامتی و خانواده)
جنوب شرق (ثروت و فراوانی)
شمال (شغل و مسیر در زندگی).
مناطق فنگ شویی که نباید در آن آینه بزرگ قرار دهید:

جنوب (شهرت و نامداری)
دقیقا روبروی درب اصلی
دقیقا روبروی تختخواب
بالای تختخواب.

 

آینه باید در جایی قرار بگیرد که یک صحنه و منظره زیبا را منعکس کند. یکی از کاربردهای آینه در فضاهای کوچک بیشتر نشان دادن فضاست، زیرا به دلیل انعکاس تصویر، باعث می شود فضا دو برابر آنچه که هست به نظر بیاید، پس به خوبی می توانید برای فضاهای کوچک خود از آن ها استفاده کنید و فضای خود را بزرگ تر جلوه دهید.

 

آینه و فنگ شویی,سازانو

 

از آینه های قاب دار برای فضای خود استفاده کنید با این کار بعد بیشتری به آن ها و فضای شما می دهید، و به خوبی می توانید فضای خود را متفاوت جلوه دهید، می توانید رنگ قاب ها را در هماهنگی با سایر مبلمان خود انتخاب کنید و فضای خود را متمایز کنید، یک نکته را در رابطه با آینه ها هرگز فراموش نکنید همیشه آن ها را تمیز نگه دارید.

در فنگ شویی، آینه ها بسیار قدرتمند در نظر گرفته می شوند بنابراین هوشمندانه از آنها در اطراف خانه خود استفاده کنید.