شما اینجا هستید | 

راهکارهای افزایش نور در دکوراسیون و خانه

40
1
0
دکوراسیون,نور,سازانو

 

اتاق‌هاي تاريك و كم‌نور هميشه دلگير و مخوف به‌نظر مي‌رسند و احساس ناخوشايندي در آنها حكم‌فرماست. از لحاظ معماري اين نوع اتاق‌ها معمولا اتاق‌هاي رو به شمال هستند. راه‌كارهاي زيادي هست كه با كمك آنها مي‌توانيد فضاي اتاق تاريك خانه خود را روشن‌تر و خوشايندتر سازيد. 

 

راهروی ورودی خانه اولین فضایی است که به محض ورود به چشم می آید، پس باید پرنور و دلباز باشد و کمدی برای نگهداری وسایل داشته باشد که با ظرافت از دید مخفی شده. متاسفانه در اغلب موارد راهروهای خانه های ما تنگ و تاریک هستند که فضای کافی برای کمد لباس مناسب ندارند. البته هنوز امید وجود دارد. این ۱۰ ایده که شامل اصلاحات ساختمانی و تغییرات دکوراسیون داخلی می شوند، به شما کمک می کنند در هر راهرویی نور را جذب کرده و انعکاس دهید.

 

 

دکوراسیون,نور,سازانو

 

 

از آینه کمک بگیرید. ساده ترین راه حل ممکن آینه ای است که استراتژیکی نصب شده، فضا را چند برابر نشان می دهد و تمام نور موجود در محیط را به بهترین نحو ممکن پخش و استفاده می کند. آینه را طوری نصب کنید که هم نور طبیعی و هم در صورت امکان، یک ویژگی دیگر محیط مثل یک اثر هنری را انعکاس دهد. این ایده در هر صورت بسیار کاربردی و مفید است و در هر سبکی اعم از معاصر و غیره به صورت مداوم قابل استفاده است.

 

اگرچه مرتب كردن فضا و از بين بردن هرگونه به هم‌ريختگي و ريخت‌وپاش، نوري را ايجاد نمي‌كند، اما سبب مي‌شود فضا وسيع‌تر و دلبازتر به‌نظر برسد. فراموش نكنيد كه اين كار در حقيقت هم براي دكوراسيون فضا و هم براي ذهن و روح شما خاصيت درماني دارد. 

 

درهاي شيشه‌اي اين امكان را فراهم مي‌كنند تا نور از فضاي مجاور به اتاق منتقل شود. بنابراين پیشنهاد مي‌كنيم براي اتاق‌هاي روبه شمال از درهاي شيشه‌اي استفاده كنيد.

 

در ورودی را با شیشه بپوشانید. بهترین راه مقابله با مسائل و مشکلات ناشی از تاریکی، ورود بیشتر و بیشتر نور طبیعی به داخل است. حتی کوچک ترین شیشه ها توی در ورودی یا پنجره های کناری در هم کارساز هستند. اگر پای مسائل امنیتی یا حریم خصوصی در میان است، از شیشه های عقیق یا مات استفاده کنید.

 

به نرده ها رنگ های روشن بزنید. نرده های چوبی با رنگ طبیعی خود چوب به نظر نور محیط را در خود می بلعند. اگر به این نرده ها رنگ سفید بزنید ظاهر کلی پله ها را لطیف کرده و نور روشن را انعکاس می دهد. افرادی که مخالف رنگ کردن وسایل و لوازم چوبی هستند به یاد داشته باشند که چوب رنگ شده همچنان چوب است و جوانب هنری خودش را دارد.

 

 

دکوراسیون,نور,سازانو

 

 از اتاق مجاور کمی نور قرض بگیرید. این ایده کمی شبیه به پنجره داخل اتاق نشیمن است، اما تغییرات ساختاری کمتری لازم دارد. بین راهرو و اتاق های مجاور درهایی با شیشه های شفاف یا نیمه شفاف نصب کنید. این کار کمک می کند نور طبیعی در طبقه همکف به چرخش دربیاید. برای خانه های معاصر و جدید درهای تک پنلی مناسب هستند. در این مورد هم شیشه عقیق یا مات برای رعایت حریم شخصی گزینه بهتری هستند.

 

هنگام آویزان کردن پرده ها برای ایجاد محرمیت یا ظاهر زیبا در فضای نشیمن، مراقب باشید مانع رسیدن نور ارزشمندی که از شیشه می تابد، نشوید. این یعنی حواستان به بلند بودن میله ی پرده باشد که بتوانید پرده ها را تا بیرون از قاب پنجره عقب بکشید.

 

زمینه های رنگی تمام سفید الهام گرفته از شمال اروپا برای نشیمن هایی که کمبود نور دارند، هم به روز هستند و هم مقرون به صرفه. اندکی اکسسوری های سیاه احساس یکنواختی را از نشیمن شما دور می کند و سبک تک رنگ دکوراسیون داخلی شما را تکمیل می نمایند.

 

نورپردازی مؤثر بخش مهمی از دکوراسیون هر نشیمن و به خصوص فضاهایی است که کمبود نور طبیعی دارند. ترکیبی از روشنایی های سقفی، کف و رومیزی را امتحان کنید. آباژور ها را به عنوان اکسسوری استفاده نمایید و به خاطر داشته باشید تقارن بسیار اثربخش است.


آینه های دیواری تنها اکسسوری های بازتاب کننده ی نور نیستند که شما می توانید در فضاهای تاریک استفاده کنید؛ به دنبال قطعات دیگر درخشان فلزی یا شیشه ای باشید. این میز های نقره ای، درخشش زیادی به این فضا بخشیده اند، مخصوصا در ترکیب با دیگر برجستگی های براق اتاق و روکش های فوق العاده نرم مبل ها

 

برای بازتاب نور به یک فضای تاریک از یک آینه ی بزرگ استفاده کنید. آن را در مقابل یا به صورت عمود بر پنجره قرار دهید تا حداکثر میزان درخشش در فضا ایجاد شود.