شما اینجا هستید | 

مرمت و بازسازی خانه زیبای تاریخی

38
1
0
مرمت,سازانو

 

یک شرکت معماری در طی پروژه مرمت و بازسازی خانه ، موفق شده به کمک ابزار همیشگی خود، اسکلت بندی سنگی و سقف و چهارچوب های طاقدار و زیبای این خانه متعلق به ۱۹۰۰ را حفظ کند. این گروه همچنین از راهکارهای ظریفی مانند نصب استخر استفاده کرده است، استخری که تبدیل به نقطه کانونی باغ شده و چشم انداز زیبایی در محوطه بیرونی به وجود آورده.


معماران پروژه، نقاط قابل توجه باغ را یک بار دیگر سازماندهی کردند و به کمک پنجره های سقفی فضاهای تاریک به وجود آوردند. همه این ویژگی ها به علاوه پنجره های طاقدارِ زمین تا سقف و تراس های نیمه پوشیده، دست به دست هم داده و یک محیط دلنواز و دنج به وجود آورده اند. البته برخی از خصوصیات بی نظیر معماری اولیه خانه دست نخورده باقی ماندند.

 

 

مرمت,معماری,سازانو

مرمت,معماری,سازانو

مرمت,معماری,سازانو

 

در مرمت و بازسازی خانه تاکید بر فضای داخل پرنور، باشکوه و بسیار حساب شده است. ترکیب دیوارهای سنگی اصیل با موزائیک های زیبا و قالیچه های دست بافت و پرده های نقش دار، زیبایی قدیمی و رمانتیکی به محیط میدهد. راحتی و آسایش این طراحی، حاصل عناصر مدرن آن است. عناصری مانند دیوارهای نیمه سفید، دیوارهای پارتیشنی، اسباب و مبلمان مُد روز و راحت، و نورپردازی پرنور.

 

مرمت,معماری,سازانو

مرمت,معماری,سازانو

مرمت,معماری,سازانو

 

پالت های رنگ طوری طراحی شده اند که رنگ سفید غالب باشد. این رنگ نور محیط را منعکس کرده، و آرامش و سکوت به همراه دارد. رنگ های مکمل و ملایمی مثل طوسی، بژ، قرمز تیره و شرابی بورگاندی هم در این رنگبندی دیده می شوند که با عناصر چوبی طلایی و رنگ زیبای دیوارهای سنگی خانه هماهنگی خوبی دارند. این تیم همچنین موفق شدند مشخصه های اصلی و متمایز خانه (مثل طاقِ دیوار جلویی که ویژگی این سردرِ زیباست) را به طرز هوشمندانه ای با ملزومات تکنولوژی مدرن برای رسیدن به آسایش و رفاه بیشتر، تطبیق بدهند.

 

مرمت,معماری,سازانو

مرمت,معماری,سازانو

مرمت,معماری,سازانو

مرمت,معماری,سازانو

 

آشپزخانه، غذاخوری و اتاق نشیمن همگی در فضای باز و یکسره خانه قرار دارند. به همین خاطر وسایلی مانند شومینه معلق به صورت سفارشی ساخته و نصب شده اند تا این اتاق ها را از هم جدا کنند. اما همین وسایل هم با مشخصه های تاریخی خانه و عناصر معماری آن کاملا هماهنگ هستند. با اینکه عناصر مد روز و مدرن، و ریزه کاری های طراحی معماری معاصر به این خانه اضافه شده، اما شکوه و ارزش تاریخی آن هنوز پا برجاست.