شما اینجا هستید | 

خانه ای با مصرف کم انرژی

39
0
0
خانه کم مصرف,طراحی,سازانو

 

خانه چوبی اقامتگاهی با بهره وری انرژی بالا(خانه ای با مصرف انرژی کم) می باشد که سازگار با محیط زیست بوده و توسط گروه ASGK طراحی شده است. این شرکت، که در سال ۲۰۰۶ تاسیس گردید، در هر دو زمینه پروژه های مسکونی و تجاری فعالیت داشته و تاکید بسیاری بر رویکرد انحصاری هر پروژه دارد. کار آن ها ترکیبی از زیبایی و عملکرد به همراه پایداری و بهره وری انرژی می باشد.

 

خانه کم مصرف,طراحی,سازانو

 

این خانه برای تعطیلات در جمهوری چک واقع شده است و خانه ای آزمایشی با فرمی غیر متعارف و چشم اندازی به درختان بلوط کهنسال و یک منظره سرسبز وسیع می باشد. سایت این خانه توسط زمین های سبز، مراتع و جنگل ها احاطه شده است که یک محیط بسیار دنج و آرامش بخش برای آن فراهم می آورد.

 

خانه کم مصرف,طراحی,سازانو

 

با شاخصه های طراحی و معماری از قبیل ساختار قاب چوبی و فرم کلی غیر معمول که با تنوع در شیب بام ایجاد شده است، این خانه بدون فاصله گرفتن از مکانی که در آن قرار دارد، در سایت برجسته می باشد. نمای آن کاملا جذاب بوده و بازی با پنجره های مربعی را به نمایش می گذارد، هم چنین کرکره های چوبی را با طرحی که یادآور انبارهای روستایی است، نشان می دهد.

 

 

خانه کم مصرف,طراحی,سازانو

 

ورودی به داخل فضاهای جمعی خانه منتهی می شود. اتاق نشیمن و یک آشپزخانه کوچک یک فضای پلان باز را فراهم می آورند که درب های شیشه ای و کشویی از کف تا سقف آن ها را به یک بالکن خارجی سرپوشیده مرتبط می کند. ارتباط بین فضای داخلی و خارجی به عنوان یک ویژگی طبیعی برای فضاهای طبقه اول به شمار می رود.

 

 

خانه کم مصرف,طراحی,سازانو

 

کف چوبی، سقف ها و دیوارهای پانل چوبی پیوسته یک انتقال یکپارچه و آرام به همراه یک نمای منسجم کلی را ایجاد می نماید. طبقه همکف به عنوان یک فضای نشیمن بزرگ طراحی شده است و این هم چنین شامل بالکن و هر ویژگی مشابه دیگری نیز می شود.

 

 

خانه کم مصرف,طراحی,سازانو

 

یک پلکان فلزی تندیس گونه به لژ بالا هدایت می کند؛ جایی که اتاق خواب ها قرار گرفته اند. این بخش خصوصی خانه است که به طور همزمان با قسمت جمعی نیز در ارتباط می باشد. این ناحیه پنجره ها و گشودگی های بزرگ و نیز یک سقف شیب دار دارد که به آن حس راحتی ویژه ای بخشیده است.

 

 

خانه کم مصرف,طراحی,سازانو

 

یک میز کوچک در یکی از کنج ها به خوبی جای گرفته و حتی یک پنجره مربعی جالب مخصوص خود دارد. طراحی داخلی در این طبقه به طور کلی بسیار ساده است. عناصر و جزئیات خاص در راستای استاندارهای مصرف کم انرژی و رویکرد کلی طراحی پایدار انجام گرفته است.

 

خانه کم مصرف,طراحی,سازانو

 

این فهرست (در خانه ای با مصرف انرژی کم)جزئیاتی را از قبیل نمایش کف های چوب جنگلی، قاب های پنجره چوبی و آلومینیومی با شیشه های سه جداره عایق، عایق های ضخیم در سقف و دیوارها، عایق های معدنی در چارچوب و تخته سه لا که سقف و دیوارهای داخلی را پوشش می دهد، شامل می شود.

 

سایر ویژگی ها نقش های متفاوتی دارند. به عنوان نمونه بخش های شیشه ای بزرگ طراحی شده اند تا به نور طبیعی اجازه ورود داده و محیطی تازه و باطراوت با روشنایی کافی در سراسر فضا ایجاد کنند. به علاوه نقش دیگر آن ها ایجاد یک ارتباط یکپارچه بین دنیای درون و بیرون و باز کردن فضاهای داخلی به چشم اندازهای اطراف می باشد.

 

 

خانه کم مصرف,طراحی,سازانو

 

طراحی داخلی به وسیله ویژگی های منحصر به فردی در هر بخش و هر اتاق تعریف شده است. به عنوان مثال بخش جمعی یک فضای دنج و خوشایند می باشد که عناصری چون محفظه هیزم، اجاق گاز چوبسوز و مبلمان و اکسسوری های ساده اما کاملا مناسب، شخصیت ویژه ای به آن بخشیده اند.