شما اینجا هستید | 

جاکفشی و دکوراسیون داخلی خانه، عنصری مزاحم یا مراحم ؟

62
1
0
جا کفشی,سازانو

 

جاکفشی جزو اولین اجزای دکوراسیون یک خانه است که در هنگام ورود به منزل  به چشم می‌خورد. رنگ، مدل و نحوه جانمایی و دکوراسیون اطراف جاکفشی، نگاه اولیه‌ای از دکوراسیون خانه  به ما می‌دهد.

 

در بعضی از خانه‌ها معمولاً به دلیل کمبود فضای کافی یا حتی ضعف در طراحی خانه، اساساً جای مناسبی برای جاکفشی وجود ندارد، به‌خصوص باوجود آپارتمان‌هایی که مساحت واحدهای آن خیلی کوچک‌شده است و شما مجبور هستید که با توجه به فضای محدودی که دارید محل قرار دادن جاکفشی را پیدا کنید.

 

 

جا کفشی,سازانو

 

امروزه مدل های متنوعی از جاکفشی ساخته می شود که با گشت و گذاری در بازار می توانید جاکفشی مورد نظرتان را از بین آنها انتخاب کنید. در این جا قصد داریم چند مدل از جاکفشی های متداول و معمول یا خلاقانه و متفاوت را با هم ببینیم. شاید کمک کند دفعه بعدی که شما قصد خرید یک جاکفشی دارید در انتخاب گزینه مورد نظرتان نکات جدیدی را در نظر بگیرید.

 


اگر در بخش ورودی منزل فضای کافی دارید این نوع ست جاکفشی و جالباسی بارنگ چوبی جلوه‌ی خاصی به فضای ورودی شما می‌بخشد. همانطور که در عکس هم می‌بینید علاوه بر این‌که فضای خاصی برای کفش و لباس دارد، مکانی برای قرار دادن صندوقچه یا تزئینات در قسمت بالای آن ساخته‌شده است که می‌توان بدون آنکه فضای دیگری را به تزئینات اختصاص دهیم از همین فضا برای دکور هم استفاده کنیم و ورودی خانه را چشم‌نوازتر کنیم.

 

 

جا کفشی,سازانو

 

 

گاهی اوقات شما می‌توانید به جای جاکفشی در شکل‌ها و مدل‌های رایج، از صندوقچه‌ها و چمدان‌های قدیمی و حتی جدید و سبدهای چوبی برای این منظور استفاده کنید. تنها کافی است داخل آنها را با لایه‌ای از پلاستیک و سپس روزنامه بپوشانید تا قرار دادن کفش‌های نمدار، سبب آسیب‌دیدگی آنها نشود.

 


یک راه متفاوت و ابتکاری دیگر نصب چوب‌لباسی از جنس چوب یا فلز بر روی دیوار و استفاده از آن به عنوان جاکفشی است. مهم‌ترین مزیت این مدل جاکفشی‌ها کم جا بودنشان است، یعنی هیچ فضایی را روی زمین اشغال نمی‌کنند و به‌این‌ترتیب در فضاهایی که کمبود جاداریم بهترین گزینه است، به خصوص در فضاهای ویلایی که دست شما برای کارهای ابتکاری و خلاقانه بازتر است. زیبایی این مدل وابستگی زیادی به تمیزی و زیبایی کفش هایی که از آن می آویزید دارد و اگر این نکته را رعایت کنید.
 می تواند جذاب باشند!

 

جا کفشی,سازانو

 

 

جاکفشی و جالباسی های ترکیبی برای ورودی‌ها گزینه مناسبی هستن. باوجود چنین وسیله‌ای، علاوه بر کفش ها، لباس‌ها در داخل کمد آویخته شده و به وسیله درب کمد ازنظرها پنهان می‌مانند، البته بعضی از این کمدها دارای یک آینه در بخش بیرونی هستند که هم می‌تواند فضای شمارا بزرگ‌تر نشان دهد و هم اینکه در هنگام ورود و خروج  می توان از آن ها برای چک کردن وضعیت ظاهری استفاده کرد.