شما اینجا هستید | 

درباره دیزنی لند

117
1
0
درباره دیزنی لند

 

همه ما کمابیش با شرکت والت دیزنی آشنا هستیم. چرا که حداقل نام آن را چندین بار در ابتدا و یا انتهای فیلم‌ها و انیمیشن‌های مختلف دیده‌ایم. این شرکت که توسط والتر الیاس دیزنی و برادرش بنیان گذاری شده، در طول چند دهه فعالیت، همواره با نوآوری‌ها و خلاقیت‌های خاص خود، مخاطبانش را شگفت زده کرده است. علاوه بر تولید کارتون‌های بسیار جذاب و برگزاری نمایشگاه‌های دیدنی، یکی از نوآوری‌ها جالب این شرکت هم احداث اولین شهربازی دیزنی لند در تاریخ ۱۷ ژولای ۱۹۵۵ در شهر کالیفرنیا بود. محیطی سالم برای تفریح خانواده‌ها و علی‌الخصوص خردسالان که با استقبال بسیار زیادی مواجه شد و امروزه می‌توان شعبه‌های مختلف آن را در نقاط مختلف دنیا مورد بازدید قرار داد.دیزنی لند جایی است که وقتی شما در آن قدم می‌گذارید، تمامی‌ دغدغه‌ها از قلب و مغزتان بیرون رفته و لحظات‌تان آکنده از شادی و نشاط می‌شود. در بین همه شهربازی‌ها، بهترین مکان برای تداعی تمامی ‌رویاهای شما، دیزنی لند کالیفرنیا خواهد بود.

 

 

این پارک در ۱۷ام ژوئیه سال ۱۹۵۵ میلادی باز شده‌است. این پارک تاکنون مورد بازدید بیش از ۵۱۵ میلیون نفر از زمان افتتاح قرار گرفته‌است.سال ۱۹۹۸ میلادی دیزنی‌لند به پارک دیزنی‌لند برای تمایز از مجموعه بزرگتر تفریحی دیزنی‌لند تغییر نام داد.پارک تفریحی دیزنی‌لند (به انگلیسی: Disneyland Park) نام یک شهر بازی با مالکیت و گردانندگی شرکت والت دیزنی است.دیزنی لند مکانی محبوب در جنوب کالیفرنیا است که رویاهای‌ شما و فرزندان‌تان را به واقعیت تبدیل می‌کند. دیزنی لند در سال 1955، توسط شرکت والت دیزنی افتتاح شده که به 8 بخش با تم‌های مختلف تقسیم می‌شود: خیابان اصلی ایالات متحده آمریکا، سرزمین فردا، سرزمین خیالی، شهر میکی موس‌ها، سزمین مرزی که خانه‌ کابوی‌ها و پیشگامان است، مزرعه حیوانات، میدان اورلئان جدید و سرزمین ماجراجویی است.

 

 

کاراکتر میکی موس که از مشهورترین و محبوب ترین کاراکترهای والت دیزنی به شمار می رود یکی از نمادهای این ‏پارک نیز می باشد به طوری که دربسیاری نقاط به راحتی می توان میکی موس را مشاهده کرد. میکی موس 135 ‏لباس مختلف دارد و مینی موس نیز در 100 مدل مختلف در مکان های گوناگون پارک قرار دارد.

 

 

 

 

 

در پارک تفریحی دیزنی‌لند بازیگرانی واقعی نقش شخصیت‌های انیمیشنی فیلم‌ها را از جمله سفید برفی، آلیس در سرزمین عجایب و تینکربل برعهده‌دارند. برای بازی در نقش شخصیت‌های پرنسس دیزنی در پارک تفریحی دیزنی‌لند فرد بازیگر باید از هیکل بدنی مناسب، سن مشخص و خلق و خوی خوب برخوردار باشد. این پرنسس‌های دیزنی باید فرایند شنوایی بسیار بلند و خاصی را پشت سر بگذارد.

 

 

 

 

دیزنی لند پاریس

 

مرکز تفریحی دیزنی‌ لند پاریس (Disneyland de Paris) بزرگترین و پربازدیدترین مجموعه‌ی تفریحی کل اروپا است. این مجموعه‌ی عظیم که بیش از ۱۹ هزار متر مربع وسعت دارد، در ۳۲ کیلومتری شرق پاریس واقع شده است. مرکز تفریحی دیزنی لند شهرکی است شامل دو پارک «دیزنی لند» (پارک اصلی مجموعه) و «استودیو والت دیزنی»، هفت هتل بسیار بزرگ و مجلل، مرکز خرید محصولات والت دیزنی (که مشابهش تنها در شهرک والت دیزنی آمریکا دیده می‌شود)، یک زمین گلف بزرگ، ده‌ها مجتمع تفریحی، رستوران و کافه. تمام بنا‌ها و فضای این مجموعه بازسازی مکان‌های انیمیشن‌های شرکت والت دیزنی است. مجموعهٔ والت دیزنی برای هر فردی در هر سنی تحقق رویاهای کودکانه و خیال‌پردازی‌هایی است که از دیدن کارتون‌ها و شنیدن قصه‌های اسرارآمیز نشئت گرفته‌اند. اگر به اندازهٔ کافی کنجکاو باشید و به همه‌جا سرک بکشید، مطمئن باشید تمام صدها شخصیت کارتونی والت دیزنی را در این مجموعه ملاقات خواهید کرد.

 

مرکز تفریحی والت دیزنی که در سال ۲۰۰۸ پربازدیدترین و پردرآمدترین مرکز تفریحی اروپا شناخته شد، هر سال حدود ۱۶ میلیون نفر بازدیدکننده دارد. فضای خیال‌انگیز و فانتزی و رنگ‌بندی و معماری بسیار شاد فضا، در کنار امکانات بسیار مهیج این مکان سبب شده تا بسیاری از مردم اروپا (حتی بدون بازدید از پاریس) هر چند مدت یک بار برای تعطیلات به دیزنی لند سفر کنند. اولین مکان پس از ورود به دیزنی‌لند پارک تفریحی «استودیو والت دیزنی» است. پس از خیابان اصلی این مجموعه (خیابان USA) که به سبک وسترن طراحی شده، به میدان اصلی شهرک می‌رسید. درست روبرویتان «قلعهٔ زیبای خفته» و چند قدم آن طرف‌تر مجتمع «رویاهای دیزنی» را خواهید دید. پارک اصلی «دیزنی لند» که شامل ده‌ها وسیلهٔ بازی منحصربفرد و دیگر امکانات مهیج است، درست در سمت چپ شما قرار دارد. بنای معروف «کاخ سیندرلا» که نماد اصلی شرکت والت‌دیزنی است از تمام نقاط این شهرک دیده می‌شود. از دیگر مجموعه‌های این مرکز فرهنگی می‌توان به این موارد اشاره کرد: «دزدان دریایی کارائیب»، «ایندیانا جونز و مقبرهٔ پریل»، «کشتی کاپیتان هوک»، و ده‌ها مجموعهٔ دیگر.

 

 

 

 

درباره دیزنی لند