شما اینجا هستید | 

۱۰ نکته چیدمان وسایل خانه برای کاهش اضطراب‌

37
1
0
دکوراسیون,سازانو


 

هنگامی که پس از یک روز پر استرس به خانه بر می گردید، آخرین چیزی که نیاز دارید این است که خانه تان سبب شود حتی احساس اضطراب بیشتری کنید. خانه، مکانی است که می خواهید ریلکس شوید، تمام نگرانی های تان را فراموش کرده و با یک فنجان چای، همراه کتابی خوب یا جلوی تلویزیون، زیر پتوی دلخواهتان بخرید.


متاسفانه، شاید حتی ندانید که بعضی از تصمیماتی که در چیدمان منزل خود گرفته اید، درحقیقت شما را مضطرب می کنند. شاید چیزی کوچک و دور از توجه باشد که شما حتی بدان فکر هم نمی کنید، اما همیشه شما را آزار می دهد و حس می کنید چیزی کم است.


ما فهرستی از 10 تصمیم چیدمان رایج که شاید مقصر اضطراب در منزلتان هستند، تهیه کرده ایم. این فهرست را دنبال کنید تا مطمئن شوید چیدمان خانه شما، مطابق با هیچ یک از این ها نیست.

 

 

دکوراسیون,سازانو

 

 

روشنایی نامناسب


قطعاً دلیل شماره یک ناراحتی در منزل، نور نامناسب فضا می باشد. این امر بویژه زمانی حقیقت دارد که نور ثابت، تنها نوری است که فضا را روشن می کند. راهی آسان برای درک اینکه آیا این نور مناسب است یا نه، این است که به سایه های ایجاد شده توسط مبلمان و لوازم منزل نگاه کنید. به دنبال نورهای لایه لایه بگردید تا بتوانید مشکل را حل کنید. تعدادی لامپ رومیزی با آباژور تهیه کرده و موقعیت های مختلف آن ها را امتحان کنید تا لایه های نور اضافی پایین تر از سطح چشم، ایجاد کنند.

 

بیش از اندازه “مطابق مد”


ما هر سال مدهای جدید را امتحان می کنیم تا به روز باشیم و شاید در طول زمان، یک یا چند ایده چیدمان نیز کسب کرده باشیم. اما هر ساله به این ایده ها اضافه شده و ایده های مختلف با یکدیگر هماهنگی ندارند و پس از مدتی، شاید اصلاً خوب به نظر نرسند. اگر هر از گاهی این جمله که “پیش خوی چه فکری می کردم؟” از ذهن تان گذشت، خود را از تمامی ایده ها خلاص کنید.

 

 

دکوراسیون,سازانو

 

 

چیدمان نامناسب

 

آیا مبلمانتان، راه شما را به قسمت هایی از خانه تان بسته است؟ آیا راهی خالی که به درها منتهی می شود، وجود دارد؟ بدون چیدمان راحت مبلمان، منزلتان بسته و طبیعتاً ناراحت به نظر می رسد. با درنظر داشتن این مطلب، چیدمان های مختلف را امتحان کنید.

 

درهم ریختگی بیش از حد

 

بهم ریختگی، همیشه اضظراب ور است و هیچ کس در یک اتاق نامرتب، احساس راحتی نمی کند. شاید بهم ریختگی، با وجود تعداد زیادی وسیله در گوشه و کنار خانه، که کوچک اما به درد بخورند، اجتبناب نا پذیر باشد. بنابراین تعدادی سبد زیبا تهیه کرده و در جای جای خانه، نقاطی برای ریختن وسایل درست کنید. این کار سبب  می شود که به طرز قابل ملاحظه ای بی نظمی را کاهش دهید و ظاهر زیبایی نیز دارد.

 

نگهداری مبلمان ناراحت

 

ما درک می کنیم که شما به هنگام تهیه آن صندلی، می خواستید که منزل تان شیک به نظر برسد، اما آیا برای نشستن، صندلی راحتی است؟ آخرین باری که کسی روی آن نشست، چه زمانی بود؟ شاید زمان آن رسیده که از شرش خلاص شوید.

 

 

سازانو

 

 

انتخاب نامناسب رنگ‌ ها

 

رنگ کردن اتاق، پروژه ای نیازمند وقت و دقت می باشد. شاید شما نسبت به  رنگ های کنونی اتاق بسیار بردبار باشید،  اما توجه کنید که رنگ های حاضر سبب می شوند چه احساسی داشته باشید؟ رنگ های تیره یا پرجنب و جوش  باعث می شوند که فضا سرشت داشته باشد، اما چه فایده اگر موجب می شوند شما احساس آرامش نکنید؟

 

الکوهای شلوغ بسیار زیاد

 

درست در آوردن الگوهایی که با یکدیگر جور باشند، نیازمند تجربه و دانش زیاد است، اما الزاماً نه به روشی خوب، مانند رنگ های پرجنب و جوش، سبب می شوند اتاق زنده به نظر برسد. اگر به دنبال خلاصی از اضظراب هستید، این الگوها را به حداقل برسانید.

 

 

دکوراسیون,سازانو

 

 

دیوارهای بیش از اندازه چیدمان شده

 

همه ما می دانیم که خالی گذاشتن دیوارها، سلیقه جالبی در چیدمان منزل نیست. اما، خانه شما، گالری هنر نیست، بنابراین چرا باید یک دیوار کامل را به هنر و عکس اختصاص دهید؟ خالی نگه داشتن دیوار شاید قابل توجه نباشد، اما قطعاً آرامش بخش است.

 

کوسن های تزئینی بیش از اندازه

 

تهیه کوسن های زیاد برای مبل و صندلی، شاید روشی دم دستی برای تزئین باشد، اما انبار کردن تعداد زیادی از آن ها موجب می شود خانه تان، بیش از هر چیزی بهم ریخته و زیاد از حد تزئین شده، به نظر برسد تنها تعدادی کوسن را نگه دارید و بقیه را کنار بگدارید. در عوض، مرتیاً آن ها را عوض کنید.

 

 

دکوراسیون,سازانو

 

 

ابزار الکترونیکی در همه جا

 

در این عصر و زمان، به سختی می توان زندگی را بدون وسایل الکترونیکی تصور کرد و جای تعجبی نیست که چرا خانه تان پر از این گونه ابزار است. تلفن همراهی در این گوشه، تبلتی سمت دیگر و شارژرها همه حای منزل. اگر حس می کنید با پا گذاشتن بر روی شارژری دیگر که با بی توجهی گوشه ای افتاده، به زمین خواهید خورد، ایستگاه شارژی برای خود تهیه کنید. تمامی ابزارها را در یک محل قرار داده و آن را جزئی از دکور کنید.