شما اینجا هستید | 

گران قیمت ترین خانه روی زمین

108
0
0
گران قیمت,معماری,سازانو

 

خانه، این امن ترین فضا، می تواند معماری و طراحی های مختلفی داشته باشد. کافیست به خیابان های شهر بروید تا انواع و اقسام خانه ها را که دارای معماری های مختلف و اندازه های متفاوتی هستند، ببینید. اما کمتر پیش می آید که خانه ای را ببینید که آنقدر خاص و ویژه باشد که آوازه ی آن به گوش کل افراد شهر رسیده باشد و یا اصلا جهانی شده باشد! معمولا افراد بسیار ثروتمند و مشهور  که شانس این را دارند تا در خانه های فوق العاده گران و زبانزد زندگی کنند.

 

در جهان، خانه های مختلفی ساخته می شوند، از خانه ی کوچک گرفته تا خانه های بسیار بزرگ، لوکس و شیک که  تنها در رویاهایتان آن ها را میبینید، خانه هایی که با کاخ های پادشاهی رقابت می کنند.

 

 

گران قیمت,معماری,سازانو

 

 

امروز افراد مشهور یا به اصطلاح سلبریتی ها، زیباترین خانه های دنیا را دارند، خانه هایی که بعضا به سفارش آنها ساخته و طراحی می شود. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید، گرانقیمت ترین خانه ی جهان، خانه ای نوساز نیست، بلکه نزدیک به دو قرن سن دارد.

 

امروز سری می زنیم به همین خانه، که یکی از خانه های بسیار زیبا است و عنوان گران قیمت ترین خانه ی دنیا را به خود اختصاص داده است. در ادامه ی مطلب با ما همراه شوید.

 

 

گران قیمت,معماری,سازانو

 

 

این است گران قیمت ترین خانه ی زمین
 
یک خانه فوق العاده می تواند رویای هر کسی باشد اما برخی خانه ها فراتر از رویا هستند. وقتی صحبت از گران قیمت ترین خانه جهان می شود حتما صحبت از چیزی مثل قصر است و قیمت آن هم سر به آسمان می زند. البته که همین طور است ، اما جالب است بدانید که در آن گوشه ی جهان، بسیاری از افراد ثروتمند، برای خریدگرانقیمت ترین خانه ی زمین، سر و دست می شکنند.

 

 نام این خانه ی زیبای 187 ساله است که در امتداد ساحل Saint-Jean-Cap-Ferrat در جنوب فرانسه قرار گرفته است و امروز قرار است به مبلغ بالایی به فروش برسد.

 

 

گران قیمت,معماری,سازانو

 

 

این عمارت با 14 هزار متر مربع مساحت، دارای 14 اتاق خواب فوق العاده است که هر یک دارای دکوراسیون پر جلال و شکوه اند.

 

ساخت ابتدایی این بنا، به سال 1830 بر می گردد و برای اولین بار در سال 1850 توسط شهردارVillefranche-sur-Mer خریداری شد. سپس این عمارت به پادشاه بلژیکی لئوپولد دوم در سال 1904 فروخته شد. پس از مرگ لئوپولد، ویلا ل سیدر، در سال 1924 به خانواده Marnier-Lapostolle رسید. این خانواده به تولید لیکورهای خوشمزه و در اندازه های بزرگ، انواع نوشیدنی های خوشمزه شناخته شده هستند و همچنین گیاهان عجیب و غریب بسیاری را کشت می کردند.

 

تا سال 2016، این عمارت در اختیار خانواده Marnier-Lapostolle بود که پس از آن، توسط مالک شرکت، SPML خریداری شد. این خانه با قیمت 350 میلیون یورو، معادل 410 میلیون دلار برای فروش به ثبت رسیده است و اکنون توسط یک کمیته پنج نفری از خانواده های Marnier و Di Fede اداره می شود.

 

داخل خانه و دیوارهای آن با پرتره های فوق العاده زیبا تزئین شده است و یک کتابخانه با 3000 کتاب در مورد گیاهان، در این عمارت فوق العاده وجود دارد. این خانه همچنان یکی از زیباترین باغ های اروپا را داراست، چرا که در آن بیش از 15000 گیاه و 20 گلخانه با پوشش گیاهی نادر که تنها در مناطق گرمسیری می رویند، وجود دارد.