شما اینجا هستید | 

رنگ سال 2018 چیست؟

752
0
0
رنگ سال 2018 چیست

 

رنگ سال 2018 چیست؟ 

اکنون در اواسط سال 2017 میلادی هستیم. دقیقا نمی توانیم بگوییم که در سال 2018 چه اتفاقی می افتد. اما در اینجا می خواهیم حدس بزنیم که رنگ سال در 2018 چه خواهد بود. افراد زیادی مشتاق دانستن رنگ سال آینده هستند. اینکه در سال آینده فروشگاه ها با چه رنگی تزئین می شوند و ما شاهد چه رنگی خواهیم بود. دغدغه خیلی از طراحان و علاقه مندان مد و فشن هستند. از این رو رنگ سال برای تمام طراحان مهم است و در لیست اولویت بندی آن ها، اولویت یک را دارا است.
شروین-ویلیامز (Sherwin-Williams) پیش بینی می کند که در سال 2018 ما شاهد چه رنگی به عنوان رنگ سال خواهیم بود. او رنگ سال را با سه پالت رنگی خود یعنی ارتباط، وابستگی و صمیمیت به تصویر می کشد. هر کدام از این پالت ها از فرهنگ در لحظه، از فشن و مد تا تکنولوژی و رنگ های تسخیر کننده ای همانند شفق قطبی الهام گرفته است. و در نهایت روند یک پیشرفت یک ساله را نشان می دهد. در ادامه پیش بینی های رنگ سال را با هم بررسی می کنیم. و حدس می زنیم که این رنگ ها از چه المان هایی الهام گرفته اند.

 

رنگ سال 2018 چیست

 

وابستگی 

داستان این رنگ از آبی تیره، رنگ های پر انرژی فوشیا و نوعی قهوه ای است. پالت رنگی وابستگی قصد دارد ارتباط بین مردم و مکان را محکم تر کند و این ارتباط را تشدید کند. مدیر بازاریابی شروین-ویلیامز می گوید: " ما در حال بازگشت به دوران قبل هستیم. حس های اجتماعی ما در حال کوچ کردن به گذشته است. و شهرهای بزرگ در حال تبدیل شدن به  مراکز صنایع دستی هستند. به اشتراک گذاشتن ماشین و خانه و همچنین پیشرفت روز افزون تکنولوژی یک فرهنگ  گذرا و کوچ نشینی را ایجاد کرده است." پالت وابستگی یک گام بسیار خوب است و در عین حال آرامش بخش ولی سرگرم کننده و غیر منتظره است. براساس این پالت رنگی، رنگ قهوه ای خنثی و طیف هایی از رنگ های پر انرژی مانند: صورتی و آبی را خواهیم داشت.
 

رنگ سال 2018 چیست

ارتباط 

پالت رنگی ارتباط ترکیبی از نوآوری در فن آوری و هنر است. طیف رنگی دیجیتال مثل آبی و سبز دیجیتال، نارنجی و زرد پررنگ را داراست. این پالت مدرن و پر انرژی است. طیف های مختلف آبی با رنگ های زرد و بنفش تعادل رنگی را ایجاد می کند.

 

رنگ سال 2018 چیست

صمیمیت 

مینیمالیست در سال 2018 میلادی جایی ندارد. با این حال، آن را در یک ساختار سازمان یافته تر خواهیم دید. ترکیب رنگ های الهام گرفته از طبیعت، طیف های مختلف سبز، صورتی یک هارمونی نو و تازه را ایجاد خواهد کرد.
با این حال موسسه پنتون تا کنون رنگ سال 2018 را هنوز اعلام نکرده است ولی حدس می زنیم دو رنگ آبی و صورتی را به عنوان رنگ سال اعلام کنند. این دو رنگ نشان از متانت و آرامش دارند.
 

رنگ سال 2018 چیست