شما اینجا هستید | 

نمونه های استفاده از چوب و ترکیب آن با سایر مواد در معماری و طراحی داخلی مدرن خانه و منزل

999
2
0
نمونه های استفاده از چوب درو ترکیب آن با سایر مواد در معماری و طراحی داخلی مدرن خانه و منزل

چوب در معماری

 

در گذشته واژه چوب در ساختمان سازی ما را یاد کلبه های روستایی و برون شهری می انداخت اما امروزه این ماده را در جایگاه متفاوتی می بینیم! طراحان و معماران برای بخشیدن ویژگی هایی خاص به خانه های مدرن، تمایل زیادی به کاربرد چوب نشان می دهند. قطعات چوبی احیا شده نه تنها به فضاهای درونی بلکه به فضاهای بیرونی نیز راه پیدا کرده اند.

 

نمونه های استفاده از چوب و ترکیب آن با سایر مواد در طراحی مدرن خانه و منزل

تقریباً از سال 1980، این تغییر در کاربرد چوب رخ داده است. عدم شباهت کامل دو تکه چوب، صاحبخانه ها را مطمئن می کند که خانه هایی خاص و منحصر به فرد خواهند داشت. همچنین برای افراد نگران محیط زیست و مواد گرفته شده از آن، چوب انتخابی مناسب است زیرا این قطعات چوبی بازیافتی هستند. از طرفی دیگر، استقامت چوب نیز یکی از مهمترین دلایل این امر است.


نماهای بیرونی باشکوه

 

نمونه های استفاده از چوب و ترکیب آن با سایر مواد در طراحی مدرن خانه و منزل

 

امروزه میتوان الوارهای چوبی زبر را روی نماهای بیرونی خانه های مدرن و شیک مشاهده کرد. کاربرد این قطعات صیقلی روی قسمتهای زاویه دار و کناره شیشه ها به همراه نمایی سیمانی و معمولی، طرحی مدرن، گرم و بی آلایش به خانه شما هدیه می کند.حتی امروزه، چوب نقش کل نما بیرونی یا قسمتی از آن را بر عهده دارد که زیبایی و شکوه را به همراه خود آورده است.

 

 

استفاده از چوب برای طراحی فضای سبز بیرونی و دیگر نواحی ساختمان، همواره نویدبخش ظاهری برجسته و خاص خواهد بود.

 

 

فضاهای داخلی غیرمعمول

 

 

استفاده از مواد اصلاح شده و بازیافتی در درون خانه، نقاطی خاص و گرم خلق می کند. آن ها قطعاتی تاریخی هستند که با خانه های مدرن شما همراه می شوند. برخلاف کارخانه های تولید انبوه مبلمان یا مصالح ساختمانی، شکل نهایی این محصولات، تنها محصول فکر هنرمند آن خواهد بود؛ از قاب عکسی ساده تا یک میز غذاخوری بزرگ.


سرویس های بهداشتی سفارشی

 

 

این قطعات در حمام به شکل کابینت یا میز توالت های خوش طرحی، ظاهر می شوند. کنار هم قرارگرفتن این وسایل با حمامی مدرن، فضایی بی نظیر ایجاد می کند. از چوب می توان به عنوان قاب آینه، دکور دیوار یا چوب لباسی نیز استفاده کرد.
 


آشپزخانه های خیره کننده

آشپزخانه فضایی وسیع برای کاربرد چوب به شمار می آید. علاوه بر این، لوستر کوچکی می تواند به آشپزخانه شما روح تازه ای ببخشد یا یک میز غذاخوری بزرگ به کانون گرم آن تبدیل شود.

به کار بردن چوب های احیا شده در هال و قسمت های نشیمن، فرصت خلق کانونی جذاب و گیرا را در طرح مدرن شما ایجاد می کند. استفاده از پوشش چوبی برای دیوار یا کل سقف، همراهی مناسب برای مصالح مدرن و طرح های زاویه دار است.

 

 


وسایل تزئینی کوچک اما زیبا

آیا تا به حال این طرح های چوبی را در خانه خود اجرا نکرده اید؟ قبل از انجام تغییرات عمده، با لوازم تزئینی چوبی این حال و هوا را به خانه خود بیاورید. وسایل کار دست هنرمندان که به راحتی و حتی از طریق اینترنت نیز در دسترس هستند.

برای این که به فضایی منحصر به فرد با تلفیق هنر سنتی و طراحی مدرن دست یابید بهترین راه کنار هم قرار دادن مصالح روستایی با طرحهای مدرن را بیابید و فضایی مطابق سبک زندگی و سلیقه شخصی خود خلق کنید.


 


طرحی زیبا برای اتاق خواب

وسایل چوبی به طرح اتاق خواب یا حتی اتاق کودک شما جلوه ای خاص می بخشند. تخته بالای تختخواب، کمد لباس، قفسه و ... ردی هنرمندانه در این فضاها برجای می گذارند.