شما اینجا هستید | 

طراحی دفتر کار ریلز ور

175
0
0
طراحی دفتر کار ریلز ور

طراحی دفتر کار ریلز ور

 

برای اینکه پروژه به بهترین نحو ممکن انجام شود ۲۰ شرکت معماری و طراحی انتخاب شده و مورد بررسی قرار گرفتند؛ سرانجام طراحی داخلی دفتر به شرکت پل (Pole) واگذار شد. شرکت ریلز وِر (Railsware) یک شرکت توسعه‌ دهنده‌ی محصول است و همواره تمایل دارد که از طریق کار روی نمونه‌های اصلی، محصولات جدید خود را ارائه نماید؛ بنابراین آنها تصمیم گرفتند که در ابتدا یک نمونه‌ی کوچک و مینیاتوری از فضای داخلی دفتر بسازند. هدف مدیریت شرکت این بوده که دیوارهای دفتر، سبک و شفاف باشند؛ در نتیجه دیوارهایی با ابعاد ۳۰ سانتی‌متر از چوب و ورقه‌های پلی‌کربنات برای این دفترکار درنظر گرفته شده است. حاصل کار بسیار رضایت‌بخش بود بنابراین دیوارهای سبک و شفاف مینیاتوری به عنوان نمونه اصلی برای ساخت دیوارهای فضای داخلی دفتر به کار گرفته شدند. در واقع هدف کلی از ساخت دیوارهای سبک و شفاف، ایجاد یک محیط کار پر نور و با نشاط بوده است. برای ایجاد یک محیط آرام از عایق‌های صوتی استفاده و کف دفتر با موکت پوشانده شده است تا سر و صدای محیط کاهش یابد. فضای داخلی دفتر با دیوارهای شفاف یا شیشه‌ای تقسیم‌بندی شده است تا حس همکاری و مشارکت بیشتری بین کارمندان القا شود. برای کارمندان میز و صندلی راحت و مناسب تهیه شده است که در صورت لزوم با کمی تغییر در نحوه قرار گرفتن و چیدمان آنها بتوان محیط کاری مناسب و راحت برای کارکنان ایجاد کرد.

طراحی دفتر کار ریلز ور

 

در این دفتر، اتاق کنفرانس به شکلی طراحی شده است که خلاقیت، نوآوری و حس همکاری را بین کارمندان افزایش دهد؛ علاوه بر وایت‌برد، قسمت‌هایی روی دیوار تعبیه شده است که کارمندان می‌توانند ایده‌های خود را نوشته و روی دیوار نصب کنند. البته این امکانات در آشپزخانه نیز فراهم شده است زیرا برخی ایده‌های بکر و تازه ممکن است در زمان حضور در آشپزخانه به ذهن خطور کند؛ بنابراین آشپزخانه‌ی کاملا مجهز این دفتر علاوه بر محل غذاخوردن به مکانی برای بحث و تبادل نظر تبدیل شده است.

طراحی دفتر کار ریلز ور

 

در این دفتر قسمت‌های مختلفی به عنوان محل استراحت کارکنان در نظر گرفته شده است؛ طراحان تلاش کرده‌اند یک محیط دنج و آرامش‌بخش برای استراحت کارمندان ایجاد شود تا آنها بتوانند برای دقایقی از کار و فعالیت‌های شغلی خود فاصله بگیرند. برای محل استراحت کارکنان از مبل‌های کیسه‌ای راحت استفاده شده و سرتاسر دفتر کار به سیستم تهویه‌ی مطبوع مدرن مجهز است.

طراحی دفتر کار ریلز ور

 

به طور کلی برای طراحی دفتر ریلز ور از روش‌های مدرن و خلاقانه استفاده شده است. طراحان دکوراسیون داخلی در مرحله‌ی طراحی و همچنین در مرحله‌ اجرای دکوراسیون، رویکردی را انتخاب کردند که به حفظ محیط زیست کمک کند یا کم‌ترین آسیب را به محیط زیست وارد کند. البته طراحان توانسته‌اند یک محیط کار با نشاط برای کار ایجاد کنند که حس خوب و نگرشی خلاقانه را به کارکنان القا می‌کند و همچنین حس همکاری و مشارکت، صراحت و انرژی مثبت را تقویت می‌کند.

طراحی دفتر کار ریلز ور

 

طراحی دفتر کار ریلز ور

 

طراحی دفتر کار ریلز ور

 

طراحی دفتر کار ریلز ور

 

طراحی دفتر کار ریلز ور