شما اینجا هستید | 

آپارتمانی مدرن با سبک اسکاندیناوی

349
0
0
سبک اسکاندیناوی

اسکاندیناویها از عشق خود به سبک مدرن و مینیمالیست مشهور هستند. علاقه آنها به فضای داخلی و راحتی - mysig، in Swedish - عمدتا توسط نیاز به نور در طول این زمستان های تاریک تاریک تعیین می شود. این آپارتمان یک آپارتمان 441 متر مربعی با پنجره های بزرگ زیبایی را با زیبایی و راحتی ترکیب می کند. اولین چیزی که متوجه خواهید شد، راهرو روشن با کفپوش چوبی و دیوارهای سفید است که به شما احساس راحتی و آسایش می دهد. اگر چه یک فضای واقعا بزرگ نیست، در سمت راست شما آشپزخانه را پیدا خواهید کرد، از جمله تمام لوازم مورد نیاز برای برآوردن انتظارات خود، حتی اگر شما از آشپز ترین آشپز باشید. اگر بعد از یک روز طولانی از پخت و پز غذاهای مورد علاقه خود، هوای تازه ای را می خواهید، همیشه می توانید یک استراحت داشته باشید و بر روی بالکنی که به آشپزخانه متصل است بیرون بروید. این دیدگاه احتمالا بهترین پاداش شماست! این بسیار رایج نیست که بتوانید در خارج از شهرهای بزرگ مانند گوتنبورگ، سوئد، جایی که آپارتمان قرار دارد، نشسته باشید.

 

سبک اسکاندیناوی

 

طراحی اسکاندیناوی یک جنبش طراحی است که با سادگی، مینیمالیسم و عملکردی که در دهه 1950 در پنج کشور نروژی فنلاند، نروژ، سوئد، ایسلند و دانمارک ظاهر شد، مشخص شد. در حالی که اصطلاح «اسکاندیناوی» تنها به سه پادشاهی دانمارک، سوئد و نروژ اشاره دارد، اغلب به صورت همه جانبه به تمام پنج کشور اشاره شده است.

جایزه لانچینگ که به طراحان برجسته اسکاندیناوی بین سالهای 1951 تا 1970 اهدا شد، در ساخت طرح اسکاندیناوی به عنوان یک محصول شناخته شده و در تعیین مشخصات طراحی اسکاندیناوی نقش مهمی داشت. از سال 2006، سنت جایزه طراحی پان Nordic با جایزه انجمن AID به پایان رسیده است.

سبک اسکاندیناویاین ایده که اجناس زیبا و کاربردی روزمره نه تنها برای ثروتمندان مقرون به صرفه باشد، بلکه برای همه، یک موضوع اصلی در توسعه مدرنیزم و کارکردگرایی است. این احتمالا به طور کامل در طراحی اسکاندیناوی پس از جنگ جهانی دوم به اثبات رسیده است. پس زمینه ایدئولوژیک ظهور نوع خاص اسکاندیناوی سوسیال دموکراسی در دهه 1950 و همچنین افزایش دسترسی به مواد و روش های کم هزینه برای تولید انبوه بود. طراحی اسکاندیناوی اغلب از چوب، پلاستیک، آلومینیوم آنودایز شده یا انعطاف پذیر یا فولاد فشرده استفاده می کند.

سبک اسکاندیناویمفهوم طراحی اسکاندیناوی از دهه 1950 موضوع بسیاری از بحث های علمی، نمایشگاه ها و برنامه های بازاریابی بوده است. بسیاری از آرمان های طراحی دموکراتیک که یک جنبه مرکزی این جنبش بودند، تاکید می کنند و در لفاظی های اطراف طرح های اسکاندیناوی و بین المللی معاصر منعکس می شوند. دیگران، با این حال، پذیرش طرح اسکاندیناوی در خارج از کشور را در نظر گرفته اند، که در آن نوعی از افسانه سازی و سیاست های نژادی است

 

سبک اسکاندیناوی

 

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی چیست؟
دکوراسیون داخلی سبک اسکاندیناوی بر اساس سادگی و کلاسیک بودن آن است. این سبک بسیار در جهان محبوب است. به همین خاطر انتخاب این سبک دکوراسیون داخلی برای منزل، محل کار و دیگر مکان هایی که در آنها به زندگی روزمره می پردازید، شما را بین المللی می کند. این سبک در دهه بین ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ تعریف شد و با گذشت زمان در بین دیگر سبک ها جایگاه ویژه ای پیدا کرد. لازم به ذکر است که نوع دکراسیون داخلی این سبک به گونه ای است که به راحتی می توان با دیگر سبک ها ترکیب کرد و فضای دلخواه خود را بدست آورد. همین موضوع خود یکی از دلایل پیشرفت سبک اسکاندیناوی شد و محبوبیت زیادی بین دکوراتورها پیدا کرد. دلیل سادگی ترکیب دکوراسیون داخلی به سبک اسکاندیناوی نیز اساس سادگی و آرامش چیدمان آن است.

 

سبک اسکاندیناوی

 

برای نورپردازی این منزل در بیشتر موارد از نور طبیعی استفاده شده است که از دلزدگی نورهای مصنوعی جلوگیری می شود. این نکته را باید در نظر گرفت؛ به دلیل نیاز مالک به آرامش و جلوگیری از ایجاد هیجان برای نورپردازی در نواحی تاریکتر و همچنین در شب از نورهای مایل به سفید استفاده شده است و نورهای تند و تیره جایگاهی در نورپردازی این ساختمان ندارند.

انتخاب رنگ های خنثی در پس زمینه و بیشتر نواحی دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی باعث شده است تا سادگی و آرامش را به مالک ساختمان هدیه دهد.

 

سبک اسکاندیناوی