شما اینجا هستید | 

مبلمان مناسب برای منزل

201
0
0
مبلمان مناسب برای منزل

اول از همه نگاهی به مبل و صندلی هایی که دارید بیاندازید. اگر ارزش نگهداری ندارند، آن ها را دور بیاندازید. اگر سبک و مدل قدیمی دارد آن را دور بیاندازید. مگراینکه ارزش و معنای خاصی برای شما داشته باشید، در این صورت می توانید با یک دست رنگ تازه یا رومبلی جدید آن را نو کنید. اگر مطمئن نیستید چه وسایلی را نگه دارید چه وسایلی را دور بیاندازید، از یک طراح داخلی مشورت بگیرید ، حتی برای چند ساعت. این فرد در بازرسی مجدد وسایلتان به شما کمک می کند و به شما می گوید کدام ها ارزش نگهداری دارند. این افراد همه چیز را از زاویه دید متفاوتی می بینند...

مبلمان مناسب برای منزل

وقتی کلکسیون لوازمتان را مرتب و نوسازی کنید، یک مرحله دیگر تا خرید مبلمان دارید. یک طراح داخلی می گوید : تا وقتی که کل فضا و اجزای اتاق را محاسبه نکردید، شروع به خرید نکنید. این لوازم و اجزا شامل قالی، مبل و صندلی، قاب پنجره ها و چراغ می شود. ضرورتی ندارد تک تک اجزا را به دقت تعیین کنید، اما باید بدانید هرکدام از وسایل قرار است چه شکلی داشته باشد. می توانید یک ماکت تخته ای از پروژه خود درست کنید، نمونه کوچک تک تک وسایلی که می خواهید را روی آن نمایش بدهید. افراد اغلب این اشتباه را مرتکب می شوند، یک مورد از لوازم خانه را می خرند، و بعد مجبور می شوند کل دکوراسیون خانه و چیدمان منزل را حول محور آن یک وسیله پیش ببرند.

مبلمان مناسب برای منزل

اما تا وقتی که ندانید چه لوازمی در بازار موجود است، چطور می توانید بفهمید چه وسایلی را می خواهید؟ این مرحله ای است که نیازمند کمی تحقیق و جستجو است. از سایت ما و دیگر فروشگاه ها بازدید کنید. به فروشگاه هایی در منطقه خود بروید که اجازه می دهند بدون خرید حتمی، از آن ها دیدن و پرس و جو کنید. سبک های موجود روز را ببینید تا متوجه شوید چه چیزهایی دوست دارید. باید افق دید خود را گسترده تر کنید تا از اطراف خود باخبر شوید. برخی طراحان پیشنهاد می کنند اقلام بزرگ تر را زودتر از بقیه بخرید. هر زمان که آن ها را می خرید، نکته مهم این است که خیلی به آن ها اهمیت ندهید. پارچه آن ها را خنثی انتخاب کنید، رنگ محیط را از طریق دیوارها و کوسن ها تامین کنید. راحتی نکته ای حیاتی و ضروری است، پس از صرف هزینه برای مبل و صندلی خوب نهراسید.
نسبت به بودجه خود بهترین مبل ممکن را بخرید. قبل از خرید روی آن بنشینید یا دراز بکشید. اگر از پس هزینه آن برمی آیید، کوسن های تمام فوم خود را به فوم پوشیده شده در پشم تبدیل کنید. بیشتر پول خود را برای لوازم اتاقی هزینه کنید که بیشتر وقت را در آن می گذرانید، برای لوازمی که به ندرت استفاده می شود خیلی هزینه نکنید.
اسباب و لوازم رومبلی دار و پارچه دوزی شده، جزء اقلام پرهزینه هستند، پس باید در مراحل تغییر سبک زندگی و سلیقه شما دوام بیاورند. قانون حکم می کند ساده و بی دردسر را انتخاب کنید. خیلی به همخوانی و هماهنگی مبلمان و میزها توجه نداشته باشید. به صورت کلی اگر همه این اقلام را دوست داشته باشید، خود به خود هماهنگ می شوند. هرچیزی که دوست دارید را بخرید. نگران دلیل و مکان استفاده از آن نباشید.
زمان توقف شما بستگی به سلیقه، بودجه، انتظارات کیفیتی، و زمانی که به پروژه اختصاص می دهید دارد. اگر با کمبود بودجه مواجه هستید از فروشگاه های دست دوم فروشی، عتیقه فروشی، عمده فروشی، بازار سیاه و غیره خرید کنید. در این مغازه ها می توانید بهترین جنس ها را با کمترین قیمت خریداری کنید. اگر زمان کافی برای این گشت و گذار را ندارید به فروشگاه های معروف مبلمان بسنده کنید. یکی از طراحان معروف عقیده دارد که خرید مبلمان از فروشگاه های زنجیره ای عاقلانه نیست چون فروش مبلمان تجارت اصلی آن ها نیست، به همین دلیل کیفیت آن ها افت می کند و سبک ها به روز نیستند. همچنین از خرید از مراکز غیرقابل اعتماد اجتناب کنید، از جایی خرید کنید که در صورت بروز مشکل بتوانید به صاحب فروشگاه یا شرکت مراجعه کنید.

مبلمان مناسب برای منزل

چطور یک مبل با پشتی مناسب انتخاب کنیم؟

درک جزئیات مختلف مبل، کاناپه یا صندلی کمک می کند سبکی را انتخاب کنید که راحت و مناسب طراحی داخلی منزل شما باشد. این جزئیات شامل یک مبل با ارتفاع پشتی مناسب براساس نیاز شما، سبک کوسن مخصوص دکوراسیون داخلی شما، و تراکم مناسب کوسن برای تکیه کمر می شود. موارد زیر در این زمینه به شما کمک می کنند.
ارتفاع پشتی داخلی : فاصله بین سطح نشیمن گاه مبل تا نوک پشتی مبل.

مبلمان مناسب برای منزل

از مبل خود چه استفاده ای می کنید؟

ارتفاع پشتی داخلی که فاصله بین سطح نشیمن گاه مبل تا نوک پشتی مبل است، تاثیر به سزایی در راحتی مبل برای شما دارد. پس قبل از انتخاب مبل، به کاربرد آن فکر کنید. اگر ارتفاع پشتی داخلی مبل بلند باشد (۱۸ اینچ یا بیشتر)، جایی برای استراحت سر محسوب می شود. پس اگر فردی هستید که هنگام تماشای تلویزیون یا مطالعه توی مبل فرو رفته و سر خود را به عقب تکیه می دهید، این ویژگی برای شما مهم است.
اگر روی مبل دراز می کشید و سر خود را روی دسته آن می گذارید دیگر نیازی نیست نگران ارتفاع پشتی داخلی مبل باشید. بهتر است روی انتخاب بهترین سبک ممکن برای اتاق خود تمرکز کنید.
ارتفاع پشتی داخلی همچنین برای محیط ها و کاربردهای رسمی تر هم اهمیت ندارد، چون در این فضاها فرو رفتن و لم دادن در مبل ممکن نیست.
ارتفاع پشتی کلی : فاصله بین زمین تا بالای کوسن های پشتی.

مبلمان مناسب برای منزل

این ویژگی مبل، مواقعی اهمیت دارد که ظاهر مبل در اتاق مورد توجه است. به طور مثال اگر در محیط پنجره یا ویژگی های معماری داخلی دیگری دارید که باید به چشم بیایند، وجود یک مبل با پشتی مرتفع ایده خوبی نیست. در نمونه اتاقی که در تصویر زیر می بینید که یک دیوار را پنجره پوشانده، مبل با پشتی مرتفع منظره را مسدود می کند. بهترین مبل برای چنین محیطی، یک مبل طویل با پشتی کوتاه است.

مبلمان مناسب برای منزل

چه کوسنی برای شما مناسب است؟

مورد بعدی که باید به آن دقت کنید، پشتی مبل است. ۳ نوع پشتی مبل وجود دارد : فشرده، کوسن پشت کوسن، پفکی. هرکدام از این موارد مزایا و معایب خود را دارند.

کوسن فشرده
در این سبک، کوسن کاملا توی پشتی مبل فرو رفته و فشرده شده. تقریبا سفت است، هیچ حس شل بودن یا انعطاف پذیری ندارد و نیازی به پف دادن کوسن نیست. این راحت ترین سبک کوسن برای کمر است. اگر تعدادی بالش اضافی هم روی مبل بگذارید، کمر شما حس راحت تری خواهد داشت. این نوع کوسن انواع مختلفی دارد اهم از پرز دار و راه راه و برجسته. به دلیل دوخت تمیز و خطوط دوخت نامرئی، ظاهری رسمی دارند.

مبلمان مناسب برای منزل

کوسن پشت کوسن

این مدل، احتمالا معمول ترین نوع پشتی مبل است. در این سبک کوسن ها دقیقا به اندازه مبل برش خورده اند و یک تکیه گاه نرم ایجاد می کنند. از لحاظ طراحی، این کوسن ها متنوع و مختلف هستند. عادی بودن یا رسمی بودن آن ها بستگی به نوع مبل و فضای اتاق دارد. در تصویر زیر نمونه عادی و غیر رسمی این نوع مبل را می بینید.

مبلمان مناسب برای منزل

اما این مبل به دلیل حاشیه چرمی متضاد و پایه های نمایان، رسمی است.

مبلمان مناسب برای منزل

کوسن های پفکی

سومین نوع پشتی مبل، پفکی یا غیرمنسجم است. در این سبک پشتی مبل با بالش های بزرگ متعددی پوشیده می شود. کل سطح را به خوبی می پوشانند اما دقیقا اندازه مبل نیستند. این سبک به طور کامل غیر رسمی است.

مبلمان مناسب برای منزل

کوسن های پر شده از کرک یا پشم
نرم ترین کوسن موجود، پشم خالص است. اجازه می دهد توی آن فرو بروید. در نتیجه خیلی برای کمر مناسب نیست. یک عیب دیگر پشم یا کرک این است که چون پس از استفاده، جای فرورفتگی روی آن می ماند مدام باید آن ها را صاف کنید و به حالت اول برگردانید.
کوسن های پر شده از نخ (فیبر)
این کوسن ها هم نرم هستند اما برای تکیه کردن، گزینه مناسب تری هستند تا کوسن های پشمی. نیاز به صاف کردن مداوم ندارند (اما چند وقت یک بار باید چرخیده شوند تا یکدست کهنه شوند). برای افرادی که به پشم حساسیت دارند، جایگزین مناسبی است.
کوسن های ترکیبی از فیبر و پشم.
اگر ترکیبی از ۲ گزینه را می خواهید، تولیدکنندگانی هستند که کوسن ها را با هر ۲ جنس پر می کنند. نسبت به کوسن های تمام پشم تکیه گاه بهتری هستند، و نسبت به تمام فیبر نرم تر هستند. اما فراموش نکنید که همچنان نیاز به صاف کردن مداوم دارند.