شما اینجا هستید | 

بهترین چیدمان برای پذیرایی های مربع 2

303
0
0
زیباترین چیدمان برای نشیمن های مربع 2

جای قرارگیری


باور کنید یا نه، فضای وسط اتاق بهترین مکان برای کاناپه‌های منطقه‌ای است. زیرا این کاناپه‌ها از انواع دیگر مبلمان بزرگ‌تر و عمیق‌تر هستند. قرار دادن آن‌ها در وسط اتاق فضای دیواری بیشتری برای قرار دادن مبلمان دیگر در اختیار شما قرار می‌دهد و دسترسی به تمام تکه‌های این مبلمان را راحت‌تر می‌کند.

 

زیباترین چیدمان برای نشیمن های مربع 2تکه‌های بزرگ‌تر کاناپه‌های منطقه‌ای عامل مهمی در چیدمان آن‌ها هستند. تکه‌هایی را که ثابت هستند و جدا نمی‌شوند خارج از مسیرهای رفت و آمد، روبروی دیوار قرار دهید. البته ممکن است برای اینکه مبلمان بهتر در اتاق قرار بگیرد وسوسه شوید تکه‌های آن‌را از هم جدا کنید. اما در نظر داشته باشید که این مبلمان به صورت متصل به هم طراحی شده است و جدا کردن آن مانند پازلی نیمه می‌ماند و حس ناتمام بودن را به شما و دکوراسیون القا می‌کند. پس قبل از تصمیم‌گیری به خرید این نوع مبلمان به این قضیه فکر کنید.

اگر نخواهید کاناپه منطقه‌ای یا مبلمان ال‌شکل را به عنوان نقطه کانونی استفاده کنید، می‌توانید آن‌را روبروی دیوار اصلی اتاق و در مقابل نقطه کانونی (شومینه، پنجره، تلویزیون و…) قرار دهید. به یاد داشته باشید نباید آن‌ها را به دیوار بچسبانید و باید حداقل فاصله‌ای در حدود ۳۰ تا ۴۵ سانتی‌متری از دیوار برای آن لحاظ کنید.
فضاهای کوچک

کاناپه‌های منطقه‌ای را بر اساس اندازه و شکل اتاق انتخاب کنید. بعضی از انواع این کاناپه‌ها گرد و بیضی‌شکل هستند و انواع(V) وی‌شکل و (L)ال‌شکل نیز دارند. کاناپه‌های وی‌شکل جمع و جور برای فضاهای کوچک مناسب هستند. در حالی که در فضاهای بزرگ دست شما در انتخاب باز است و می‌توانید کاناپه‌ای با هر سبک و اندازه را انتخاب کنید. اگر از کاناپه‌های منطقه‌ای در فضاهای کوچک استفاده می‌کنید باید نوعی از آن را که فضای ذخیره‌سازی دارد انتخاب کنید. انواعی از این کاناپه‌ها، زیر قسمت نشمین فضای ذخیره‌سازی دارند یا دسته‌ها و قسمت پشتی آن‌ها را طبقاتی تشکیل داده است که ‌آن‌را برای فضا‌های کوچک مناسب می‌کند. به دلیل وجود این طبقات و دکوراتیو بودن فضای پشت این کاناپه‌ها، می‌توان آن‌ها را پشت به فضاهای دیگر هم قرار داد.

پیشنهاد دیگر برای استفاده از کاناپه‌های منطقه‌ای در فضاهای کوچک،بهره‌گیری از میزهای پذیرایی پازلی شکل است که چند تکه دارند و در زمان نیاز به چند میز عسلی کوچک تقسیم می‌شوند. میزهای عسلی منحنی شکل برای کاناپه‌هایی که به سمت داخل انحنا دارند و میزهای مربع یا مستطیل برای انواع ال‌شکل مناسب است. همچنینبرای افزایش فضای نشستن در فضاهای کوچک می‌توانید از عثمانی‌هایی استفاده کنید که زیر میزپذیرایی پنهان می‌شوند. به این ترتیب زمانی که به آن‌ها نیازی ندارید می‌توانید آن‌ها را زیر میز پذیرایی هل دهید.

نکته مهم برای انتخاب کاناپه در فضای کوچک این است که قبل از خرید اندازه‌های فضای مورد نظر را در اختیار داشته باشید تا بتوانید مبلمانی متناسب با فضا خریداری کنید.

 

زیباترین چیدمان برای نشیمن های مربع 2

 

ایجاد هماهنگی

کاناپه‌های منطقه‌ای منحنی شکل به دلیل خطوط نرم حسی بهتری به فضا می‌دهند. سعی کنید سایر عناصر نیز از این خطوط منحنی پیروی کنند به عنوان مثال از فرشی با اشکال دایره‌ای استفاده کنید یا قاب‌هایی با اشکال منحنی در فضا نصب کنید.

فرش زیر این مبلمان باید به اندازه‌ای باشد که یا مبلمان به طور کامل روی آن قرار بگیرد یا پایه‌های جلوییکاناپه روی فرش باشد. البته مبلمان الحاقی به این کاناپه و میز پذیرایی بهتر است کاملا روی فرش قرار بگیرند. فرشیکه در فضا به کار می‌برید با ایجاد منطقه‌ای مجزا، انسجام کاناپه منطقه‌ای و مبلمان مرتبط به آن را حفظ می‌کند.

میز متناسب

با توجه به اینکه کاناپه‌های منطقه‌ای تکه‌های بزرگی دارند هنگام انتخاب میز پذیرایی دقت داشته باشید که باید تمام افراد بتوانند به راحتی به میز دسترسی داشته باشند. از میز پذیرایی متناسب با شکل مبلمان استفاده کنید برای مثال برای کاناپه‌های گرد و بیضی شکل از میز گرد و برای انواع ال (L) و وی (V) شکل از میزی ال (L) یا مستطیل استفاده کنید.حتما نباید میز پذیرایی بزرگ باشد بلکه می‌توانید از میزی باریک و بلند استفاده کنید. راه دیگر این است که علاوه بر میز پذیرایی از میزهای عسلی استفاده کنید. برخی از این میز‌ها داخل هم قرار گرفته فضای کمی را اشغال می‌کنند. علاوه بر میزهای عسلی حداقل از یک میز کناری ثابت برای قرار دادن آباژور، شمعدان یا لوازم جانبی دیگر استفاده کنید. اگر یک قطعه عثمانی نیز به همراه مبلمان شما وجود دارد بهتر است آن را به صورت جداگانه نسبت به قطعات دیگر مبلمان قرار دهید. در اغلب موارد می‌توانید از این عثمانی به عنوان میز پذیرایی استفاده کنید.البته شاید سطح پارچه‌ای عثمانی برای شما مشکل‌ساز باشد اما می‌توانید با درنظر گرفتن سینی چوبی یا مسی روی این میز این تکه از مبلمان را کاربردی کنید. این عثمانی‌ها به عنوان زیرپایی نیز کاربرد دارند.

]
عناصر زمینی

فضای پشت کاناپه‌های منطقه‌ای را باید با عناصری پر کنید که با سبک و تم اتاق و همچنین جنس، رنگ و بافت پارچه کاناپه و نحوه چیدمان آن در فضاهماهنگ باشد.

قرار دادن آباژور زمینی در گوشه پشت مبلمان، روشنایی ظریف و ماهرانه‌ای به این بخش از فضا می‌دهد. آباژور را به نحوی پشت کاناپه قرار دهید تا علاوه بر جنبه تزیینی بتواند فضایی برای مطالعه نیز ایجاد کند.

برایتزئین گوشه‌ای وسیع و نورگیر، استفاده از درختچه‌های گیاه طبیعی بهترین انتخاب است. همچنین می‌توانید از گیاهانی که در محیط آپارتمان رشد می‌کنند برای این گوشه استفاده کنید یا گل‌های رونده مانند پیچک را داخل آویز سقفی در این گوشه قرار دهید.

 

زیباترین چیدمان برای نشیمن های مربع 2

 

دیوارکوب‌ها

دیوار پشتی کاناپه‌های منطقه‌ایباید به وسیله آثار هنری پر شود تا فضا بی‌روح و خالی جلوه نکند. برای این‌کار قاب‌های هنری با اندازه‌های متفاوت را در ارتفاعمختلف روی این دیوار نصب کنید. البته از نصب قاب‌های زیاد و ایجاد شلوغی اجتناب کنید. این آویختنی‌ها حتما نباید قاب باشد بلکه می‌توانید صنایع‌دستی یا نقاشی‌های کودکان خود را در این فضا نصب کنید.

 

دکوراسیون

۷ نکته طلایی برای ست کردن فرش با دکوراسیون منزل

 

زیباترین چیدمان برای نشیمن های مربع 2

 

لازم نیست که قاب های زیبای هنری حتما به دیوار آویخته شوند، آن ها می توانند فرش هایی باشند که بر کف خانه نشسته و به آن رنگ و جلایی خاص می بخشند، فرش ها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های ایرانی جایگاه ویژه ای دارد، وقتی فضایی فرش ندارد، انگار روح ندارد، اصلا آن فضا به چشممان نمی آید، فرش های ایرانی قطعه های هنری فاخری هستند که وجودشان فضای داخلی خانه را ارزشمند می کند، آنها آن قدر قدرتمند هستند که به راحتی جای خودشان رادر هر فضایی پیدا می کنند، برای این که ببینیم کدام فرش به حال و هوای دکوراسیون داخلی فضای خانه مان می آید، با آسمونی همراه شوید

فرش های ایرانی برای فضاهای کوچک:

برای طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک باید بسیار هوشمندانه عمل کرد. اگر فضای کوچکی دارید که بسیار یکنواخت و سرد است، وجود یک فرش ایرانی با رنگ های شاد خود می تواند فضای اتاق شما را نجات دهد، این فرش ها هم کاربردی هستند و هم می توان از آن ها به عنوان یک وسیله دکوری که به اتاق انرژی می بخشد استفاده کرد. اما حتما به این نکته هم توجه کنید که برای فضاهای کوچک از فرش هایی استفاده کنید که طرح های خلوت تر و ساده تری دارند.
 

زیباترین چیدمان برای نشیمن های مربع 2

 

فرش هایی هماهنگ با کفپوش های فضای داخلی خانه:

قبل از خرید فرش حتما رنگ کفپوش های منزل تان را که می خواهید فرش ها را روی آن پهن کنید را هم در نظر بگیرید، اگر این کفپوش ها رنگ های خنثی دارند خب به طبع کار راحت تری را در پیش خواهید داشت، اما اگر کفپوش های خانه تان رنگ هایی مثل طیف قهوه ای دارد حتما فرش هایی را انتخاب کنید که با کفپوش ها هماهنگی داشته باشد، البته به گفته کارشناسان تضاد بین رنگ فرش ها و کفپوش های استفاده شده در طراحی دکوراسیون داخلی خانه، باعث خودنمایی هرچه بیشتر فرش ها می شودزیباترین چیدمان برای نشیمن های مربع 2

 

فرش هایی با رنگ روشن در دکوراسیون داخلی منزل:

برای آن که فضای خانه تان را بزرگ تر جلوه دهید باید حتما از رنگ های روشن استفاده کنید، این نکته حتی در مورد فرش ها هم صادق است. یعنی اگر کلیت دکوراسیون داخلی تان روشن است فرش ها هم باید به همین صورت باشند، اما اما اگر فضای تان بزرگ است بدون هیچ گونه نگرانی از فرش هایی با طرح های شلوغ و پر کار و خوش رنگ و لعاب استفاده کنید.

 

زیباترین چیدمان برای نشیمن های مربع 2

 

همیت سطح زیرین فرش ها:

فرش پهن کردن هم قوانینی دارد، حتما باید به این نکته دقت کنید که در فضایی که می خواهید فرش را پهن کنید نباید هیچ گونه نم زدگی، رطوبت یا شکستگی وجود داشته باشد، چرا که همه این ها به بافت فرش اسیب می زند و باعث می شود عمر فرش های شما کمتر شود.

 

زیباترین چیدمان برای نشیمن های مربع 2

 

فرش هایی کوچک تر از فضای داخلی اتاق:

لزومی ندارد که حتما فرش ها را دقیقا اندازه اتاق ها انتخاب کنید، آن ها می توانند کمی از اتاق کوچکتر باشند تا به اتاق چهره ای مدرن تر و زیبا تر ببخشند.

 

زیباترین چیدمان برای نشیمن های مربع 2