شما اینجا هستید | 

نمونه طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

366
0
0
نمونه طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

 

در حالی که ایده های طراحی خانه های لوکس و مدرن، اغلب به شما می گویند که لازم است یک محیط نشیمن، دفتر کوچک یا یک تخت بزرگ در اتاق خواب داشته باشید؛ اما نباید فراموش کرد که عملکرد اصلی اتاق خواب این است که مکانی برای استراحت و بازیابی انرژی شما باشد. آیا تمام کارهایی که شما برای ایجاد یک فضای زیبا می کنید برای انجام مقوله استراحت نیست؟

در واقع اتاق خواب کوچک شما، ممکن است یک موهبت برای خواب شبانه بهتر شما باشد. انجمن خواب آمریکا توصیه می کند که فعالیت های تحریک کننده را از اتاق خواب خارج کنید. آنها هشدار می دهند که وسایلی مانند تلویزیون، اینترنت، و کار حواس شما را پرت می کند و می تواند الگوی خواب شما را مختل کند. پس خودتان را آماده کنید تا در اتاق خواب تان کمتر کار کنید و بیشتر بخوابید. اما چگونه طراحی دکوراسیون اتاق خواب را هوشمندانه انجام دهیم؟

اینجا ده ایده برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک برای راهنمایی و کمک به شما معرفی می گردد تا فضای اتاق خوابی را ایجاد کنید که ممکن است در متراژ کوچک باشد اما بسیار شیک و لوکس به نظر برسد.

 

نمونه طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

 

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب رنگ اتاق را روشن و سبک نگه دارید

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک رنگ سفید انتخابی گسترده و کاربردی است، این رنگ فضا را از شلوغی بیش از حد یا بسته بودن دور می کند. با استفاده از رنگ سفید یا رنگ های روشن با کوچکی فضا یا فقدان پنجره مبارزه می کنیم.

آیا می ترسید که محیط بیش از حد سرد و خشک بشود؟ برای اینکه اتاق خواب کوچک تان را از احساس سردی یا تهی بودن حفظ کنید، ترکیبات سفید دکوراسیون تان را با الگوهایی از پارچه های سفید متفاوت لایه بندی کنید. در اتاق خواب عکس بالا، علاوه بر سادگی، یک روتختی طرح دار و دو چراغ کنارتختی کروم رنگ، طراحی اتاق را لوکس و مدرن کرده اند.

 

نمونه طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

 

تخت تان را به گوشه ای از دیوار اتاق خواب بچسبانید

اکثر اتاق خواب های با طراحی دکوراسیون لوکس ، تخت را در مرکز دیوار قرار می دهند. با این حال نقشه ی فضاهای باریک و محدود شده، از این اصل منحرف می شوند.

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچکتان برای بزرگ کردن فضای کف، تخت تان را به کنار یک دیوار یا گوشه ببرید. در نتیجه فضای خوابی ایجاد می شود که در آن احساس راحتی بیشتری می کنید. اما طراح دکوراسیون در انتظار یک اتاق خواب است؛ اگر احساس کردید که خیلی شبیه یک خوابگاه دانشجویی است، یک سیستم با دو گوشه بالاتختی به عنوان عسلی بالای تخت آویزان کنید که تخت را از دیوار مجزا کند.

 

نمونه طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

 

برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب قاب بزرگ تخت را حذف کنید

در یک اتاق خواب کوچک، چند اینچ فضای اضافه، می تواند حیاتی باشد. قاب تخت تان که مدل تاجدار است را جدا کنید و آن را با یک پاتختی مدرن ساده جایگزین کنید تا با این کار ظاهر تخت تان را پرداخت کنید.یا یک مدل قاب تخت هالیوودی انتخاب کنید تا پایین تخت را پشتیبانی کند و از اطراف تشک بیرون نزند. شما می توانید فضای بالای تخت را با طراحی هنرمندانه خود لوکس کنید و یک پاتختی دیواری اضافه کنید.

 

نمونه طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

 

پذیرش مینیمالیسم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

با کم کردن ملزومات محبوب در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچکتان، فضایی را به آن بیافزایید. نقطه کانونی این فضا به طور غیرقابل انکاری تختخواب است، بنابراین بپذیرید که محیط شما کوچک است و قطعات مبلمان و لوازم جانبی را به حداقل برسانید.

حتی بهتر است، استفاده بهینه از فضاهای توکار امروزی برای ایجاد انباری اضافی بشود. فضاهای توکار جای ذخیره سازی را بیشتر می کنند درحالیکه این فضاها حتی دیده هم نمی شوند. یک فضای توکار خوب اطراف تخت تان علاوه بر اضافه کردن تعداد زیادی فضای ذخیره سازی یک گوشه دنج و آرام برای خواب نیز ایجاد می کند.

 

نمونه طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

 

بزرگ کردن با آینه در اتاق خواب کوچک

آینه بزرگ در طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ایجاد توهم یک اتاق خواب بزرگتر، اتاق خواب کوچک را بسط می دهد. نصب یک آینه برای انعکاس نور پنجره راهی مناسب برای بالا بردن میزان نور طبیعی در فضای اتاق تان است.

ساده ترین روش برای ترکیب یک آینه بزرگ در فضای تان چیست؟ یک آینه قدی و باریک پیدا کنید و آنرا مقابل دیوار قرار دهید. بدون نیاز به سوراخ. در صورتیکه می خواهید خیالتان از افتادن آن راحت باشدو مطمئن شوید که آن به دیوار چسبیده، اما الزامی در این کار نیست.

 

نمونه طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

 

اضافه کردن فضای ذخیره سازی در زیر تخت

اگر شما برای خرید یک تخت جدید به بازار می روید، تختی با کشوهای زیرین برای فضای ذخیره سازی اضافی انتخاب کنید. اگر فضای شما  آنقدر محدود است که ممکن است کشوهای تخت به راحتی باز نشوند، از سبدهای زینتی برای زیر تخت تان استفاده کنید تا فضای انباری اضافه داشته باشد. ما عاشق جعبه های شیر هستیم و سایر سبدهای بافته شده که استفاده از آنها مانع دید می شود.

 

نمونه طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

 

عمودی زندگی کنید

اگر فضای کف محدود است اما سقف بلندتری دارید، اضافه کردن یک تخت نزدیک سقف یا سکویی برای محل خواب تان که در زیر آن جایی برای ذخیره سازی یا صندلی برای نشستن دارد در نظر بگیرید. این گزینه برای همه نیست اما برای کسانی که بالا رفتن از تخت برایشان مهم نیست، این روش طراحی دکوراسیون اتاق خواب کاملا می تواند فضا را دگرگون و حتی لوکس کند.

 

به طراحی دکوراسیون اتاق خواب تان کاغذ دیواری را اضافه کنید

اینکه اتاق خواب شما کوچک است دلیل نمی شود که خسته کننده باشد. با اضافه کردن یک کاغذدیواری با الگوی هیجان انگیز به طراحی دکوراسیون اتاق خواب تان ، یک دیوار کانونی ایجاد کنید؛ مثلا دیوار بالای تخت تان.

کاغذدیواری گرایش به خراب کردن دید اتاق ها و کوچک کردن نما و هم ریزی محیط دارد، اما با استفاده تکنیکی و متد صحیح، درست برعکس عمل می کند.در زمان انتخاب از میان انواع کاغذدیواری ، کاغذی با طرح بزرگ روی زمینه ی ریز و شلوغ را انتخاب کنید، و یا از کاغذ دیواری سه بعدی که فضا را بزرگتر جلوه دهد استفاده کنید. فراموش نکنید که دید منسجمی را توسط هماهنگی کاغذدیواری جدید با روتختی و ملافه ها ایجاد کنید. با انتخاب خردمندانه خود می توانید طراحی اتاق خواب کوچک تان را بسیار لوکس کنید.

 

طراحی دکوراسیون اتاق خواب تان را با قفسه های شناور خلاقانه انجام دهید

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک، قفسه های شناور چند منظوره  می توانند در کنار کارایی های مفیدی که دارند با مرتب کردن محیط به شیک و لوکس بودن اتاق خواب کوچک تان بیافزایند. منظور از قفسه شناور این است که تاقچه مانندی را با تخته یا صفحه ای فلزی به دیوار و یا در اتاق خواب نصب یا آویزان کنید، به عبارتی محلی برای قرار دادن وسایل ضروری یا زینتی و لوکس ایجاد کنیم؛ در اینجا تعدادی ایده استفاده از قفسه شناور در اتاق خواب کوچک عبارتند از:

    جایگزین پاتختی
    میز ورودی روی در
    قفسه کتاب
    محلی برای نگهد
اری جعبه های رنگی مدرن لباس خانگی و لوازم تزیینی
    میز لپ تاپ

 

 

جایگزینی یک رف یا تاقچه دیواری در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک مفید است

در ساختمان های جدیدتر، تیغه ها بطور معمول تو خالی هستند و با تیرهای چوبی ۲×۴ عمودی (گل میخ ها) که به فاصله ۱۶ اینچ قرار دارند، پشتیبانی می شوند. اگر تخت تان روی یک دیوار غیرخارجی نصب شده، از یک گل میخ یاب استفاده کنید تا جایی را که بستر چوبی تیرهای دیوار است را علامت بزنید و یک تاقچه را برش بزنید. تاقچه جدیدتان ممکن است فوق العاده عمیق نباشد، اما می تواند در عین لوکس بودن، کمک شایانی جهت برطرف کردن نیاز شما به پاتختی کند و مکانی برای قرار دادن وسایل ضروری کوچک شما مانند ساعت زنگ دار یا بعضی اقلام شخصی باشد.