شما اینجا هستید | 

اشتباه ها در دکوراسیون داخلی | قسمت 2

208
0
0
اشتباه ها در دکوراسیون داخلی

 

          هر کسی که مسئولیت طراحی کوراسیون یک خانه یا حتی یک اتاق را بر عهده داشته، بدون شک مرتکب اشتباهاتی هم شده است. درست متوجه شدید، حتی طراحان حرفه‌ای هم از این قاعده مستثنی نیستند. به این خاطر است که طراحی دکوراسیون داخلی به این سادگی‌ها هم که به نظر می‌رسد نیست. اما وقتی بدانید چه اشتباهاتی ممکن است مرتکب شوید، طراحی داخی به زیباترین شکل ممکن به کار ساده‌تری تبدیل خواهد شد.

 

 

برای دیدن قسمت قبل مقاله کلیک کنید

 


 

 

 

۵. خریداری مبل‌و‌مان به صورت سری

          بنا به دلایلی هنوز هم مبل‌و‌مان به صورت سری خرید و فروش می‌شود. مسلما وقتی همه چیز را با هم و به اصلاح سِت هم می‌خرید خیلی راحت‌تر است اما وقتی بعد از خرید به منزل می‌رسید پشیمان می‌شوید. این روزها دکوراسیون منزل با استفاده از مبل‌های سری و شکل هم کاملا از مد افتاده است. چنین دکوراسیونی باعث می‌شود اتاق شما خسته کننده و غیرالهام‌بخش به نظر برسد. در عوض سعی کنید با خریداری چیزهایی که یکدیگر را کامل می‌کند به جای وسایل و مبل‌ومان ست، به فضای‌تان کمی عمق و علاقه‌ی بیشتری اضافه کنید. این کار باعث می‌شود فضای‌تان جالب‌تر شود و به شما این امکان را بدهد کمی هم از خلاقیت‌تان در طراحی دکوراسیون اتاق‌ها استفاده کنید.

 

اشتباه ها در دکوراسیون داخلی

 


 

 

 

۶. خرت‌ و پرت بیش از حد

         همه‌ی ما در این مورد گناهکار بوده یا هستیم. البته تقصیری هم نداریم، با آن همه چیزهای فوق‌العاده‌ای که در زمینه‌ی دکوراسیون وجود دارد، شاید مقاومت در برابر وسوسه خرید آنها کار چندان آسانی نباشد. اما حقیقت این است که، گلچین کردن مهم‌ترین و موردنیازترین وسایل، یکی از قانون‌های اصلی طراحی دکوراسیون داخلی است. هر وسیله کوچکی که در اتاق می‌گذارید به کمی فضا برای تنفس نیاز دارد و وقتی تعداد زیادی وسیله ریز و درشت تمام فضا را اشغال کرده باشند،‌ همدیگر را به نوعی خنثی می‌کنند. اگر فقط چند وسیله را انتخاب کنیم و از بین آنها بهترین‌هایشان را انتخاب کنیم خیلی بهتر است.

 

اشتباه ها در دکوراسیون داخلی

 


 

 

 

۷. اسیر مد شدن

          اسیر مد نشدن کمی سخت است. وقتی تازه وارد صحنه می‌شوند، به راحتی توسط آنها وسوسه می‌شویم. به خصوص وقتی هر وبلاگ و مجله طراحی دکوراسیون داخلی که باز می‌کنیم، جلوی چشم‌هایمان هستند. اما همه می‌دانیم هرچیزی که مد می‌شود، خیلی زود هم از مد می‌افتد. پس هیچوقت پولتان را خرج مدگرایی نکنید،‌ مگر اینکه واقعا به فضا و سبک دکوراسیون خانه‌تان می‌خورد. در عوض سعی کنید در موارد کوچک‌تر از آنها استفاده کنید. مثلا اگر یک رنگ‌ تند خاص مد شده، به جای عوض کردن کاناپه یا صندلی‌ها، سعی کنید چند بالش یا گلدان با همان رنگ به دکوراسیون اتاق‌ها اضافه کنید.

 


 

 

 

۸. خیلی پایین وصل کردن لامپ‌ها و لوسترها

          لوسترها و روشنایی‌ها کمی به توجه بیشتری نیاز دارند تا خوب از کار بیایند. می‌خواهید آنها را به اندازه کافی پایین نصب کنید تا روشنایی کافی به شما بدهند، اما نه انقدر پایین که جلوی خط دید شما را بگیرند. وقتی که لوستر را خیلی پایین نصب می‌کنید، نه تنها نور کافی نمی‌گیرید، بلکه جلوی‌ خط دیدتان را هم می‌گیرد.

          لوستر آشپزخانه: باید 75 تا 90 سانتی‌متر بالاتر از سطح اوپن آشپزخانه یا 180 سانتی‌متر بالاتر از سطح زمین باشد. لوستر اتاق پذیرایی باید طوری باشد که انتهای آن بین 75 تا 90 سانتی‌متر بالاتر از سطح میز ناهارخوری قرار بگیرد. اگر لوستر آویزان است که هیچ میزی زیر آن قرار ندارد، کمی بالاتر بروید. در واقع حتما باید 210 سانتی‌متر بالاتر از سطح زمین باشد. راهروها/هال/ سرویس‌ بهداشتی: انتهای روشنایی هیچوقت نباید پایین‌تر از 210 سانتی‌متری سطح زمین قرار گیرد تا مردم بتوانند به راحتی زیر آن راه بروند.

 

اشتباه ها در دکوراسیون داخلی

 


 

 

 

۹. خرج کردن پول زیاد برای چیزی که دوست ندارید

          برای همه‌ی ما پیش آمده که از خریدن چیزی پشیمان شویم. سرمایه‌گذاری روی چیزی که دوستش دارید همیشه ارزشش را دارد، اما هزینه برای چیزی که علاقه‌ی چندانی به آن ندارید کاملا احمقانه است. اغلب اوقات به این دلیل است که به دام چیزهایی می‌افتیم که تصور می‌کنیم آنها را واقعا می‌خواهیم، یا به این دلیل که مد شده یا افرادی هستند که اصرار می‌کنند خیلی به دردمان می‌خورد، اما اگر واقعا به چیزی علاقمند نشده‌اید، فکر خریدنش را از سرتان دور کنید.